Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne.

Ogłoszenia parafialne – (31.07.2016 r.).

  1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment tych wydarzeń – Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

  1. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
  1. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.
  1. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia.

Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła;
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z ul. Prymasa Wyszyńskiego nr. 57,55,68,53,66 oraz ul. Granicznejc1,2,3 czyli od Pań. Kaszubów do Pani Pikulskiej.

 Intencje Mszalne od 31.07.2016 do 7.08.2016 r.

Niedziela  – 31.07. 2016 

  7.00                   + Stefania Piegza (od syna Stanisława)

  9.00                   + Maria Druzgała (od wnuka Piotra  z rodz.)

15.00                  + Rozalia Głogowska (od córki Barbary  z rodz.)                                                      

18.00                  W intencji Parafii.

PONIEDZIAŁEK 1.08. 2016

  7.00                   + Rozalia Rychlik (od chrześniaka Krzysztofa  z rodz.)

18.00                  +   Jan Mucha w r. śm.                                                                                                        

 WTOREK     2.08. 2016

  7.00                   + Wiesław Jarczyk (od rodziny Ziajków) .                                                    

18.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Kacpra w 18 r. urodzin.

ŚRODA      3.08. 2016

  7.00                   + Rozalia Rychlik  (od sąsiadów Nowakowskich).

18.00                  + Franciszek Mazgaj w 22 r. śm.                                                    

CZWARTEK     4.08. 2016

   7.00                  +   Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.    

18.00                  + Wiesław Jarczyk (od kuzyna Józefa z Jankowic) .                                                    .                                                 

PIĄTEK        5.08. 2016

   7.00                  + Rozalia Rychlik (od siostry Wandy z rodz.) .                                                    .

18.00                  +   Edward Piegza w r. śm., Stefania ż.    

SOBOTA    6.08. 2016

18.00                   + Janina Soboń, Józef m. i zm. Rodzice.                                                                                  

Niedziela  – 7.08. 2016 

  7.00                   O miłosierdzie Boże dla Róż Różańcowych i ich rodzin – od Róż Różańcowych.

  9.00                   + Honorata Ciura w 5. r. śm., Jan m., Stefan syn.

11.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Ani w 4 r. urodzin.                                                  

15.00                  + Michalina Szmaciarz w 5 r. śm.