Ogłoszenia parafialne 20.11.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (20.11.2016 r.).

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

1. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu.
  1. Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: P. organisty Wiesława Piwowarczyka, P. Jolanty Kuciel, scholii, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych grup. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.
  1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
  1. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.
  1. W przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę Adwentu – poświęcenie świecy roratniej, lampionów adwentowych i wieńca adwentowego. Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 7.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 XI we czwartek– święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami.

Intencje Mszalne od 20.11.2016 do 27.11.2016 r.

Niedziela  – 20.11. 2016 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7.00                   Dziękcz. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Joanny w 18 r. ur.

9.00                   Dziękcz. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Marii i Bronisława w 50 r. ślubu.

11.00                  W intencji parafii.

15.00                  + Stanisława (ona) Pangsy w r. śm.

PONIEDZIAŁEK  21.11. 2016

7.00                   +  Józef Perończyk   (od siostry Stanisławy z mężem).

17.00                  +  Michał Knapik   (od syna Józefa z żoną).

WTOREK     22.11. 2016

7.00                   +  Rozalia Głogowska   (od Honoraty Turaczyk z rodz.).

17.00                  W int. P. Organisty,  P. Jolanty Kuciel, scholii parafialnej z okazji św. Cecylii  patronki muzyki kościelnej.

ŚRODA      23.11. 2016

7.00                    +  Stefania Piegza   (od Genowefy Bębenek z rodz.).

17.00                    +  Stanisław Wątroba  (od córki Katarzyny z rodz.).

CZWARTEK     24.11. 2016

7.00                  +  Zofia Mazgaj w 3 r. śm.

17.00                  +  Stefania Piegza   (od sąsiadów Żądłów i rodz. Miziołków).

PIĄTEK        25.11. 2016

7.00                   +  Stefania Gąsiecka   (od sąsiadów Synalów i Antoszów).

17.00                  + Jan Lizończyk   (od chrześnicy Beaty z mężem).

SOBOTA    26.11. 2016

7.00                  + Maria Druzgała   (od sąsiadów Kotów i Urbańczykowej).

17.00                  + Rozalia Głogowska  (od synowej Marii z rodz.).

Niedziela  – 27.11. 2016.

7.00                   +  Bogusława (ona) Malatyńska i Stanisława (ona) Niechwiej   (od rodz. Kulawików).

9.00                   + Kazimiera Cichoń w 1 r. śm., Bronisław mąż, Stanisława córka.

11.00                  + Franciszek Słowik, Franciszka ż., : Jan, Mieczysław i Józef – synowie.

15.00                  + Mieczysław Garnek, Otylia ż., Czesław syn.