Ogłoszenia parafialne 1.1.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (1.1.2017 r.).

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość ta jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
  2. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamyNajświętsze Imię Jezus.
  3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. 6 stycznia w naszej Ojczyźnie od kilku lat jest dniem wolnym od pracy, dlatego chcemy zorganizować po raz trzeci Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszej parafii i zakończy się wspólnym kolędowaniem na placu przed  kościołem. Orszak wyruszy ok. godz. 11.45 po zakończeniu Mszy św. spod kościoła. Zapraszamy wszystkie rodziny ze swoimi dziećmi. Prosimy aby przyjść na Orszak w przygotowanych świątecznych przebraniach i nie lękać się, że może ktoś nas nie zrozumie.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci w czwartek od godz. 16.00. W sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.
  2. Spotkanie opłatkowe ministrantów, lektorów i ich rodziców w niedzielę 8.01 w sali teatralnej pod kościołem o godz. 16.00.
  3. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 2 I w poniedziałek – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła żyjący w IV wieku.

Intencje Mszalne od 1.1.2017 do 8.1.2017 r.

Niedziela  – 1.1. 2017 _ Uroczystość Świetej Bożej Rodzicielki Maryi.

7.00                   O Boże miłosierdzie nad nasza Ojczyzna – od Róż Różańcowych.

9.00                   O bł. Boże dla górników z naszej parafii.

11.00                  + Jan i Maria Jochymek w r. śm.

15.00                  +  Maria Druzgała  (od rodz. Sojków z Płazy).

PONIEDZIAŁEK  2.1. 2017

7.00                 +  Stefania Piegza   (od Janka Kapusty z rodz.).

17.00                +  Jan Lizończyk   (od chrześniaka Jana z rodz.).

WTOREK     3.1. 2017

7.00                +  Genowefa Pająk, Stefan mąż.

17.00                +  Rozalia Głogowska   (od sąsiadów Bachowskich i Czerwińskich).

ŚRODA      4.1. 2017

7.00               +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

17.00               +  Stefania Gąsiecka   (od Pani Stecowej i dzieci).

CZWARTEK     5.1. 2017

7.00                +  Krystyna Biel  (od chrześnicy Lucyny z rodz.).

17.00                +  Michał Knapik   (od mieszkańców z ul. Różanej).

PIĄTEK        6.1. 2017 – Uroczystość Objawienia Pańskiego

7.00                  + Tomasz Głownia w 10 r. śm.

9.00                  + Marian Toka, Józefa żona, Jan syn.

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Natalki w 6 r. urodzin.

SOBOTA    7.1. 2017

7.00                  +  Maria Druzgała    (od znajomych Piotra z Kwaczały).

17.00                 + Franciszka (ona) Mazgaj w 4 r. śm., Stefan mąż.

Niedziela  – 8.1. 2017. – Niedziela Chrztu Pańskiego.

7.00                   O zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

9.00                   + Władysław Kulawik, Rozalia żona, i zm. Rodzice.

11.00                  + Feliks i Rozalia Lasek.

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Michała w 6 r. urodzin.