Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 29.1.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (29.1.2017 r.).

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.
  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w tym miesiącu wyjątkowo w piątek o godz. 8.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwa różańcowa.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 31 I we wtorek– św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów;
  • 3 II w piątek – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku;
  1. Stowarzyszenie Kostka działające przy naszej parafii organizuje jutro poniedziałek wyjazd na narty do Szczyrku dla dzieci i młodzieży. Zbiórka o godz. 7.45 na parkingu przed kościołem. W środę zapraszamy do udziału w III Mistrzostwach Parafii w rozgrywkach tenisa stołowego oraz PS4 FIFA 2017. Rozgrywki rozpoczynają się o godz. 9.00.
  1. Dzieciom, młodzieży wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku zimowego. 

Intencje Mszalne od 29.1.2017 do 5.2.2017 r.

Niedziela  – 29.1. 2017.

  7.00                   +  Stanisław Wątroba   (od rodziny Wiekieraków).                                                                                                          

  9.00                   +  Stanisława (ona) Niechwiej   (od wnuczki Pauliny).                                                     .                                                  

11.00                  + Władysława Kowalska w r. śm., Edward mąż.

15.00                  +  Jan Węgrzyn   (od syna Czesława z rodz.).                                                                                             

PONIEDZIAŁEK  30.1. 2017   

    7.00                 +  Stefania Piegza   (od sąsiadów Rożnawskich).    

WTOREK     31.1. 2017

     7.00                +  Rozalia Głogowska   (od sąsiadów Kowalskich).

  17.00                +  Antoni Filipek w r. śm., Antonina ż., Stanisław syn.                                                     

ŚRODA      1.2. 2017

      7.00               +  Stefania Gąsiecka   (od sąsiadów Słowików).    

   17.00               +  Władysław Piwowarczyk – od rodziny Urbańczyków.

CZWARTEK     2.2. 2017- Święto Ofiarowania Pańskiego.

     7.00                + Władysław Niechwiej, Jadwiga żona, Józef syn.

     9.00                + Genowefa Węgrzyn w 7 r. śm., Stanisław mąż.

  17.00                + Władysław Mazgaj w r. śm.

   PIĄTEK        3.2. 2017

   7.00                  + Maria Druzgała    (od chrześnicy Barbary z rodz.).

17.00                  + Jan Lizończyk    (od chrześniaka Stanisława z rodz.).

SOBOTA    4.2. 2017

   7.00                  +  Michał Knapik     (od wnuczki Agnieszki z Piotrem).   

 17.00                 + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka w 4. r. śmierci.                                                   

Niedziela  – 5.2. 2017

  7.00                   O zdrowie i bł. Boże dla wszystkich członków Żywego Różańca – od Róż Różańcowych.                                                                                                          

  9.00                   +  Julia Dębska    (od córki Bogumiły).                                                     .                                                  

11.00                  + Józefa (ona) Głownia w 16 r. śm., Franciszek mąż.

15.00                  +  Bogdan Sikora w 3 r. śm.