Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 11.06.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (11.6.2017 r.).

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. O godz. 17.30 na boisku sportowym w Zagórzu nasza parafia rozegra mecz z drużyną z parafii Zagórze. Zbiórka wszystkich chętnych do gry o godz. 16.30 na parkingu przed kościołem. Zapraszamy naszych parafian do kibicowania naszej parafialnej drużynie.
  2. We wtorek zapraszamy na drugie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 różaniec fatimski, o godz. 20.00 Msza św. koncelebrowana i procesja fatimska wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzi i wygłosi kazanie ks. Maksymilian Grabowski, neoprezbiter z Krzyszkowic k. Myślenic. Prosimy zabrać na nabożeństwo świece fatimskie.
  3. W najbliższy czwartek, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i  feretronów, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Wszystkie dzieci,  te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. wieczornej przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje post.
  5. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do sali teatralnej pod kościołem Ojców i Matki na przedstawienie i spotkanie przy kawie i ciastku.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 13 VI we wtorek– św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła;
  • 14 VI w środę – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau;
  • 17 VI w sobotę – św. Albert Chmielowski, zakonnik;

Intencje Mszalne od 11.6.2017 do 18.6.2017 r.

Niedziela – 11.6. 2017 

  7.00                   + Zofia Bachowska w 4 r. śm.                                                                                                                    

  9.00                   + Jan Bolek w 17 r. śm.                                                      

11.00                  + Antoni i Józefa (ona) Giermek w r. śm.           

15.00                  Dziękcz. w 8 r. ślubu Kasi i Dominika o zdrowie i bł. Boże.                                                                                                                                                                                      

 PONIEDZIAŁEK  12.6. 2017   

    7.00                 + Jan Lizończyk  (od Józefa Mazgaja z rodz.).          

18.00                  + Rozalia Głogowska w r. śm., Stefan mąż, Eugeniusz i Stefan – synowie.      

 WTOREK     13.6. 2017

     7.00                  + Julia Dębska  (od wnuka Dawida z rodz.).                

  20.00                1.+  Franciszek Szpila (od syna i synowej).  

  1. + Wiktor Kibitlewski  (od zarządu i członków Stowarzyszenia Kostka).                             

 ŚRODA  14.6. 2017 

      7.00               + Wacław Buzdygan  (od teściów).        

   18.00               + Antoni Wójcik i zm. Teściowie.     

 CZWARTEK     15.6. 2017 Boże Ciało

    7.00                 O zdrowie i bł. Boże w rodzinie

 9.00                 + Witold Celarek  (od szwagra Józefa z żoną).                                                             

 11.00                 Uwielbienie Najświętszego Sakramentu – od Róż Różańcowych.           

 15.00                 O zdrowie i bł. Boże dla Jolanty Bieńkowskiej i Jolanty Kuciel z okazji imienin.        

                                                                               PIĄTEK        16.6. 2017             

    7.00                 + Stanisława (ona) Jarczyk  (od rodziny Benet i Kawaler).              

18.00                  + Władysława (ona) Perończyk w 9 r. śm., Jan brat, Wanda, Józefa i Maria – siostry.                 

 SOBOTA    17.6. 2017

    7.00                 + Stanisław Nowakowski w 25 r. śm.                 

 18.00                 O zdrowie i bł. Boże dla Tobiasza w 5 r. urodzin.                                                                

Niedziela  – 18. 6. 2017

  7.00                   Dziękcz. w 40 r. urodzin o zdrowie i bł. Boże dla Małgorzaty.                                                                                                                    

  9.00                   + Władysława (ona) Turaczyk w r. śm., Julian mąż.                                                      

11.00                  + Michał Knapik  (od wnuczki Barbary z rodz.).                    

15.00                  + Czesław Buzdygan, zm. Rodzice i teściowie.