Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 3.09.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (3.9.2017 r.).

  1. Dzisiaj przypada 22. Niedziela zwykła. O godz. 17.00 zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebani.
  2. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla wszystkich dzieci, młodzieży i pracowników Szkoły Podstawowej o godz. 9.00. Zapraszamy Dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły, dzieci i Rodziców.
  3. Przypominamy, że wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w trzecie piątki miesiąca – na Koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
  4. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziarna na zasiew.
  5. W niedzielę 10 września XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskie do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 9.00 droga krzyżowa (od Piłata) i o godz. 11.00 Eucharystia. Parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii do środy.
  6. Również w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Dziękujemy za ofiary na remont dachu naszego kościoła. W sierpniu zebrano 14 265 zł. Tym samym łączna kwota zebranych środków   wynosi 251 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą. W zakrystii są do odebrania listy na miesiąc wrzesień.

8. Informujemy, że odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Stanisława Kostki będziemy obchodzili w niedzielę 24 września

9.W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Marii Bachowskiej. Niech odpoczywa w pokoju.

Intencje Mszalne od 3.9.2017 do 10.9.2017 r.

Niedziela – 3.9. 2017

  7.00                    O pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Stefan Pająk, Genowefa żona.                                                      

11.00                  + Franciszek Perończyk w 6 r. śm., Józefa żona.                                                                

15.00                  + Waleria Hajduk w 10 r. śm., Szczepan mąż, Stanisława córka.     

PONIEDZIAŁEK  4.9. 2017   

  7.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.  

  9.00                   W intencji dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników SP na rozpoczęcie Roku Szkolnego.

18.00                  + Józef Nowak w 12 r. śm., Halina córka, zmarli Rodzice i Teściowie.                                 

WTOREK     5.9. 2017

  7.00                    + Maria Mazgaj   (od córki z mężem).                                                                                                                                                                                                             

18.00                   + Wanda Kulawik w 5 r. śm.                                                                  

ŚRODA  6.9. 2017 

     7.00               + Genowefa Pająk  (od córki z mężem).    

18.00                  + Józefa (ona) Mazgaj   (od syna Stanisława).                                                                                                                                                                                                                                                        

CZWARTEK     7.9. 2017

    7.00                 + Janina Zimoląg  (od syna Jana i Kazimierza).                                              

   18.00               + Franciszek Bachowski w r. śm., Aniela żona i zm. Rodzice.                                                                                

PIĄTEK        8.9. 2017                  

  7.00                   + Stefan Lasek  (od braci).    

18.00                  W intencji Bogu wiadomej.                                              

                                                                           SOBOTA    9.9. 2017                                         

  7.00                   + Wincenty Kurnik, Józefa żona, Maria siostra, Stanisław brat.

18.00                  + Maria Tarabuła, Jan mąż i ich zmarli Rodzice.  

                                                          

Niedziela  – 10. 9. 2017

  7.00                    + Czesław i Genowefa Szustak.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Józef Szpila, Olga żona, Natalia wnuczka.                                                      

11.00                  + Mieczysław Garnek, Otylia żona, Czesław syn.                                                                

15.00                  + Franciszek Mazgaj, Maria żona.