Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1.04.2018

Ogłoszenia parafialne – (1.04.2018 r.).

  1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech Pan Jezus dodaje siły wszystkim Wam w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Chorych z posługa sakramentalna odwiedzimy w sobotę o godz. 8.00. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. O godz. 17.00 Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca – Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Dzieci i młodzież dziękuję wszystkim, którzy złożyły swoje ofiary podczas kiermaszu wielkanocnego. Zebrano 1254,50 zł.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać 2. Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie 74. Tygodnia Miłosierdzia.
  7. Dziękujemy Wszystkim, którzy przygotowywali uroczyste Triduum Paschalne i uczestniczyli w nabożeństwach oraz naszej parafialnej procesji Rezurekcyjnej.

 

Intencje Mszalne od 1.04.2018 do 8.04.2018

Niedziela – 1.04. 2018 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

7.00                      O bł. Boże i opiekę św. Józefa dla rodzin naszej parafii – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                                                                                                                                

  9.00               + Józef Rożnawski, Maria ż., Alfred i Franciszek – synowie, Maria córka.                                                    

11.00              + Józef Kosowski w r. śm. i zm. Rodzice.

15.00              + Stefan Mazgaj, Franciszka żona  w r. śm.

PONIEDZIAŁEK  Wielkanocny 2.04. 2018  

   7.00                  + Józef Pierzynka w 23 r. śm., Maria Janik w 1 r. śm.

  9.00               + Alfred Rożnawski, zmarli Rodzice, Maria siostra, Franciszek brat.                                                    

11.00              W intencji Parafii

15.00                   + Jan Ciura w 10 r. śm., zmarli Rodzice, Zofia Buzdygan.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

WTOREK     3.04. 2018

  7.00                     + Waleria Hajduk, Jan mąż.     

18.00               + Stanisław Pabian, Julia żona, Józef syn.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ŚRODA  4.04. 2018 

   7.00                 + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                                                                                                                  18.00              + Józef Perończyk, Maria żona, Józef syn.                                                                                                                                                                 CZWARTEK     5.4. 2018

  7.00                   + Rozalia Szpila.                                                                                                                                                                 18.00              + Tomasz Taborski w 9 r. śm, Władysława żona.                                                                                                                                                                  PIĄTEK        6.4. 2018

  7.00                   + Tomasz Taborski, Władysława żona.                                                                                                                                                                 18.00                   + Józef i Rozalia Lizończyk oraz ich zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                   SOBOTA    7.4. 2018

  7.00               + Helena i Franciszek.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               18.00               + Stanisława Kuciel (od wnuka Jakuba z Justyną).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Niedziela  – 8. 4. 2018. NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego.

  7.00                    + Stanisława (ona) Michalska w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   9.00               + Józef Perończyk, Maria żona, Józef syn.                                                    

11.00              Dziękczynna za otrzymane łaski – od Bronisławy.

15.00              + Irena Głogowska 4  w r. śm.