Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 2.09.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (2.09.2018 r.).

  1. Przeżywamy 22. Niedzielę zwykłą.
  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
  5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej po każdej Mszy św. pobłogosławimy nasiona przeznaczone do siewu. O godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.
  6. Parafia organizuje wyjazd na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 16. września. Zapisy w zakrystii.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 IX – w poniedziałek św. Grzegorz Wielki, Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

Intencje Mszalne od   2.09.2018 do 9.09.2018

Niedziela  – 2. 09. 2018

  7.00                    O pokój na świecie i zgodę w naszej Ojczyźnie – od Róż Różańcowych.                                               

  9.00               W intencji Bogu wiadomej.                                                    

11.00              + Teresa Wilczak w r. śm.                                                                                                                                                                 

15.00              + Waleria Hajduk, Szczepan mąż, Stanisława córka.

PONIEDZIAŁEK  3.09. 2018            

   7.00                  + Józef Nowak w 13 r. śm., Halina córka, zmarli Rodzice i Teściowie                                                     

18.00                   + Józef Mazgaj w 1 r. śm.  

WTOREK     4.09. 2018

  7.00                 + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka                                                                                                                                                                                                         

18.00                + Rozalia i Józef Lizończyk i zmarli Rodzice.  

ŚRODA 5.09. 2018. 

   7.00                  + Wanda Kulawik w 6 r. śm                                                                                                                                                                                             

18.00                + Jan i Karolina Danielczak, Janina córka                                                                                                                                                                                                                                    CZWARTEK     6.09. 2018

   7.00                  + Maria Mazgaj – (o Maćków z Libiąża).  

18.00                + Maria Warchoł – (od kuzynki Marii Jarczyk z rodz.).                    

PIĄTEK        7.09. 2018    

   7.00                  + Stanisław Mazgaj – (od rodz. Wyrodów i Pikulskich).                                                            

18.00                   + Bronisław Majcherczyk – (od górników z Kwaczały).                                                SOBOTA    8.09. 2018

  7.00               + Stanisława (ona) Ciura – (od wnuczki Iwonki z mężem).                                              18.00               W intencji Bogu wiadomej.                                                                                                                                                                     Niedziela  – 9. 09. 2018.

  7.00                    + Rozalia i Czesław Szpila w r. śm.                                                

  9.00               + Franciszek Perończyk, Józefa żona.                                                    

11.00              + Krystyna Biel w r. śm.                                                                                                                                                                 15.00              rez. Bachowska.