Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 30.09.2018 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  30. września 2018

  1. Od jutra wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Różaniec w naszej parafii: w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.  W tym roku prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki kl. I i II SP, we wtorki kl. IV, w środy kl. V i VI SP, w czwartki kl. VII i VIII SP, w piątki kl. III Gimnazjum, w soboty  Róże Żywego Różańca. Serdecznie prosimy aby w wyznaczonym dniu były obecne na nabożeństwie wszystkie dzieci z danej klasy. W miarę możliwości prosimy także o udział w nabożeństwie Rodziców i Dziadków tych dzieci.
  2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie pięciu pierwszych sobót miesiąca połączone z różańcem – serdecznie zapraszamy zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
  6. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa z procesją różańcową o godz. 15.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I-Róża 1, II-Róża 2, III-Róża 3, IV-Róża IV, i V Róża V. Po procesji zmianka tajemnic Różańca Świętego. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Intencje Mszalne od   30.09.2018 do 7.10.2018

Niedziela  – 30. 09. 2018

  7.00                    + Antoni Perończyk, Maria żona, Stanisław i Antoni – synowie.                                                  

  9.00               + Jan Mazgaj w 1 r. śm.  

11.00              + Edwarda (ona) Kiełebaj, Stanisława siostra. 

15.00              + Józef Szpila w 3 r. śm.,  Zofia żona.

PONIEDZIAŁEK 1.10. 2018              

   7.00                   + Franciszek Szpila – (od Juliana Mazgaja i rodziny Kiełebaj).  

17.00                   + Edward Kulawik w 19 r. śm., zmarli Rodzice i Teściowie                                                                                                                        

WTOREK     2.10. 2018

  7.00                   + Genowefa Pająk – (od rodziny Chlebowskich).  

17.00                Dziękczynna w 25 r. ślubu z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Barbary i Franciszka                                                                                            

ŚRODA  3.10. 2018. 

   7.00                  + Rozalia Gorlińska – (od wnuczki Ani z mężem).  

17.00               + Genowefa Pająk  w  2 r. śm., Stefan mąż                                                                                                                                                                         CZWARTEK     4.10. 2018

   7.00                  + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.  

17.00                +  Franciszek Mazgaj, Józef syn.  

PIĄTEK        5.10. 2018    

   7.00                  + Franciszek Bachowski w r. śm., Józefa żona, Franciszek, Stanisław i Jan – synowie.                                                      

17.00                   + Stanisław Węgrzyn w 8 r. śm., Genowefa żona                                                                  

SOBOTA    6.10. 2018

  7.00               + Jan Pierzynka w 15 r. śm.  

17.00              +  Maria Bachowska – (od syna Jerzego z rodz.).             

Niedziela  – 7. 10. 2018.

  7.00                    + Edward Kulawik w 10 r. śm., zmarli Rodzice i Teściowie.

9.00               + Franciszek Paw, helena żona.

11.00              + Franciszek Gaudyn, Rozalia żona. 

15.00              O umiłowanie różańca świętego – od Róż Różańcowych.