Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 28.10.2018 r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  28. października 2018

  1. Wspominając dzisiaj rocznicę poświęcenia kościoła własnego dziękujemy za  naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
  2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30.
  3. W czwartek, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz. 14.00 procesja na cmentarzu połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. O godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy na cmentarzu za zmarłych Parafian. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich świętych w środę od godz. 16.00.
  4. W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się w sposób szczególny za tych, którzy oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem w czyśćcu. W dzień zaduszny o godz. 9.00 będzie Msza św. w kaplicy na cmentarzu za dusze wszystkich naszych bliskich zmarłych.
  5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tych dniach podczas każdej Mszy św. będziemy czytać tzw. wypominki jednorazowe.
  6. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. O godz. 16.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Uczcimy Niepokalane Serce Maryi ofiarując różaniec za naszych zmarłych.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości

Intencje Mszalne od   28.10.2018 do 4.11.2018

Niedziela  – 28. 10. 2018

  7.00                    + Maria Bajerska w 6 r. śm.                                                              

  9.00               + Roman Michalski w r. śm.  

11.00              + Władysław Kowalski w r. śm. 

15.00              + Michał Knapik, Amalia żona.

PONIEDZIAŁEK 29.10. 2018           

   7.00                  + Franciszek Szpila – (od Adama i Marii Korbut).                                                                                                                                                                  

17.00                   +Małgorzata Mansfelt – od wójta i pracowników Gminy Babice                                                                                                                        

WTOREK     30.10. 2018

  7.00                   + Wiesław Cora i Maria Cora – (od rodziny Bąków).                                                                                                                                                                  

17.00                +  Józefa (ona) Mazgaj, Wincenty mąż                                         

ŚRODA  31.10. 2018. 

   7.00                  + Maria Mazgaj – (od siostrzeńca Juliana z rodz.).                                                                                                                                                                  

17.00                W intencji Bogu wiadomej.                                                           

 CZWARTEK     1.11. 2018 – Uroczystość Wszystkich Świętych

   7.00                  + Władysława (ona) Filipek w 18 r. śm   

  9.00               + Józefa (ona) Pluta – od bratowej Zofii Głownia i Rychlików.  

11.00              + Piotr Kubarek – (od Rodziców i siostry Weroniki). 

15.00                 ++ Za  zmarłych parafian –        Cmentarz parafialny  

PIĄTEK        2.11. 2018  –  Dzień Zaduszny

   7.00                  +   Tomasz Pelc– (od Rodziców).    

  9.00               ++ Za zmarłych parafian –           Cmentarz parafialny    

17.00                   +  Antonina Babik  – (od syna Stanisława z żoną).                                                    

SOBOTA    3.11. 2018

  7.00               +  Józef Mazgaj – (od siostry Krystyny z rodz.).  

17.00              + Konstanty i Zofia Głownia.                                                                                                                      

Niedziela  – 4. 11. 2018.

  7.00                    ++ Za zmarłych parafian i siostry z Żywego Różańca – od Róż Różańcowych.                                                   

9.00               + Ks. proboszcz Stanisław Stopka  

11.00              + Aniela i Franciszek Kulawik, Józef Jarek, Mieczysław Kurzański. 

15.00              + Józefa (ona) Domagała w r. śm., Józef mąż, Jan i Bolesław – synowie.