Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 2.12.2018 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  2. grudnia 2018

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce będziemy przeżywać go pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.  Zachęcamy dzieci do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebani.
 3. We wtorek 4. grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Wspominając w tym dniu św. Barbarę składamy życzenia wszystkim górnikom i zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji o błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących w kopalniach za przyczyną św. Barbary.
 4. W środę św. Mikołaj zaprasza dzieci na Roraty o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie radosne spotkanie ze św. Mikołajem w naszej sali teatralnej pod kościołem.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszopiątkowa spowiedź święta od godz. 16.00.
 6. W sobotę 8. grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
 7. W piątek i sobotę wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz 11. będą brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także w  niedzielę 9. grudnia w naszym kościele będą wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy. 
 8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego.
 9. Wychodząc z kościoła można nabyć książkę ,,Śladami miłości,,.
 10. W zakrystii do nabycia świece wigilijne Caritas oraz opłatki na wieczerzę wigilijną.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 XII – w poniedziałek św. Franciszek Ksawery, prezbiter,
 • 7 XII – w piątek św. Ambroży, biskup, Doktor Kościoła

Intencje Mszalne od   2.12.2018 do 9.12.2018

           Niedziela  – 2. 12. 2018 I Niedziela Adwentu

  7.00                    Dziękczynna za opiekę Bożą w mijającym roku – od Róż Różańcowych.  

  9.00               + Józef Turalik, Tekla żona, Konstanty syn.                                                                                                                                                           

11.00              + Józef Szpila, Olga żona, Natalia wnuczka.                                                                                         

15.00              + Janina Woskowicz, Paweł wnuk.

       PONIEDZIAŁEK 3.12. 2018    

   7.00                  + Franciszek Szpila  – (od rodziny Ciurów z Babic).  

17.00               + Tomasz Pelc  – (od Katarzyny z dziećmi).  

WTOREK     4.12. 2018

  7.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

10.00                   W intencji górników z naszej parafii o bł. Boże w pracy i opiekę  św. Barbary.                                                                                                                                                                                                                                               

17.00                 +  Stanisław Sikora w 8 r. śm., Bogdan syn                                                                                                                                                                                                                  

ŚRODA  5.12. 2018. 

   7.00                  + Józefa (ona)  Mazgaj  – (od brata z córkami).                                                                     

17.00                + Stanisław Hajduk w r. śm. i zmarli Rodzice                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 CZWARTEK     6.12. 2018

   7.00                   + Maria Mazgaj, Franciszek mąż, Rozalia, Józefa i Helena – córki         

17.00              + Józef Turalik, Tekla żona, Konstanty syn                                                                                     

        PIĄTEK        7.12. 2018

   7.00                  + Genowefa Pająk – (od siostry Anieli).                                                                                                             

17.00                   +  Tadeusz Jarczyk                    

SOBOTA    8.12. 2018 – Niepokalane Poczęcie NMP

  7.00               + Antonina Babik.

  9.00                   + Władysława (ona) Taborska  – (od rodziny Kasperczyków).  

17.00              Dziękczynna z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Marii w 75 r. urodzin.                                                   

           Niedziela  – 9. 12. 2018 – II Niedziela Adwentu

  7.00                    + Władysława Gąska, Wiktoria żona, Zygmunt, Władysław i Józef – synowie           9.00               + Józef Soboń, Janina zona i zmarli Rodzice.                     

11.00              + Anna Jarczyk.                                                             

15.00              + Franciszek Kowalski, Józefa żona, Anna córka.