Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia 03 listopad 2019

  1. W sobotę obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki Laterańskiej w Rzymie – głównej świątyni Kościoła katolickiego.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 specjalna Msza św. dla dzieci oraz rozstrzygnięcie konkursu różańcowego.
  3. W przyszłą niedzielę z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości o godz. 15.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po tej Mszy św. zapraszamy na godz. 16.00 do klubu w Kwaczale na spotkanie z pieśnią i poezją patriotyczną w ramach widowiska „Młodzież pamięta”. Gościem specjalnym będzie zespół pieśni i tańca „Krakowiaczek”, który zaprezentuje tańce narodowe. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  4. Parafia w Regulicach organizuje początkiem lutego 2020 roku 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  5. Serwis Legalizacji Gaśnic zaprasza na przegląd techniczny gaśnic wszelkiego rodzaju w dniu7 listopada – czwartek w godz. od 8.00 do 16.00 w Kwaczale przy skrzyżowaniu.
  6. Dziękujemy bardzo panu Marcinowi Filipkowi za zasponsorowanie i montaż nowego, dużego, metalowego krzyża na naszym parafialnym cmentarzu. Bóg zapłać.
  7. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary przy zamawianiu wypominek. Za część z nich zostanie zakupionych kilka ornatów.
  8. Pod koniec września ks. Arcybiskup w swoim liście napisał do nas: „W tej dramatycznej godzinie naszych czasów potrzebna jest nam wszystkim wielka postawa czuwania. Potrzebna jest nam również wielka modlitwa – za siebie, za nasze rodziny, za nasz polski naród, za Kościół, za Europę…. Zarządzam, by do końca 2020 roku we wszystkich kościołach, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu”. Odpowiadają na wezwanie naszego biskupa od jutra będziemy w dni powszednie po południu odprawiać pierwszą Mszę św. o godz. 16.15. Po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracji zakończona wspólną modlitwą Litanii do Jana Pawła II i dziesiątką różańca. Po adoracji o godz. 17.00 kolejna Msza św. Zachęcamy, by uczestniczący we Mszy św. o 16.15 zostawali po niej, a uczestniczący w następnej przychodzili wcześniej, aby wspólnie modlić się w intencji naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Ten porządek będzie do końca 2020 roku z wyjątkiem niektórych okresów jak kolęda czy rekolekcje. Dzięki tym dodatkowym Mszom będzie możliwe też zmniejszenie ilości nieodprawionych Mszy pogrzebowych – obecnie ok. 850.
  9. Od najbliższego tygodnia będzie też zmiana sposobu odprawiania środowego nabożeństwa do M B Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo będzie w czasie adoracji a następnie Msza św. o 17.00 będzie odprawiana w intencji Parafii i intencjach przedstawianych w czasie tego nabożeństwa.

Intencje mszalne od 03.11 do 10.11.2019

PONIEDZIAŁEK – 04.11

07.00  + Czesława Hajduk ( od córki Lucyny ).

16.15  + Kazimierz Lasek ( od braci z rodziną ).

17.00  + Józefa Domagała ( w r. śmierci ), Józef mąż, Bolesław i Jan –synowie

WTOREK – 05.11

07.00  + Julia Mazgaj ( od wnuczki Doroty z rodziną ).

16.15  + Andrzej Buczyński ( od sąsiadów Soboniów ).

17.00  + Alojzy Taborski ( od szwagierki z mężem ).

ŚRODA – 06.11

07.00  + Stanisława Jarczuk ( od kuzynki Marii z rodziną ).

16.15  + Bronisław Majcherczyk ( od chrześniaka Wiesława z rodziną ).

17.00   Za Parafian.

CZWARTEK – 07.11

07.00  + Helena Paw ( od syna Władysława z żoną ).

16.15  + Genowefa Kulka ( od córki Barbary z mężem ).

17.00  + Antonina Babik ( od Stanisława Bachowskiego z rodziną ).

PIĄTEK – 08.11

07.00  + Kazimierz Białasek ( od brata Bogdana ).

16.15  + Leokadia Szarek ( od wnuczki Agnieszki z rodziną ).

17.00  + Janina Szmaciarz ( od siostry Stefanii ).

 SOBOTA – 09.11

07.00  + Stanisław Babik ( od taty ).

16.15  + Stanisława Szmaciarz ( od Brata Franciszka z rodziną ).

17.00  + Czesława Dudka ( od wnuka Marcina z rodziną ).

NIEDZIELA – 10.11

07.00  + Irena Gąska ( w 5 r. śmierci ).

09.00  + Stanisław i Jan Buzdygan ( w r. śmierci ) oraz ich Rodzice.

11.00  + Danuta Gaudyn-Szpila ( w r. śmierci ), Adam mąż.

15.00    W intencji Ojczyzny.

           + Jan Bachowski, Julia żona, Jan syn, Stanisław Ludwin.