Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

29 Niedziela  Zwykła – 18 października 2020

 1. W tym tygodniu czcimy:
  we wtorek – św. Jana Kantego: patrona naszej archidiediecezji
  w czwartek – św. Jana Pawła II
 2. Niezależnie od rzeczywistej daty następna niedziela (ostatnia października) jest przeżywana jako rocznica poświęcenia kościoła.
 3. W tym tygodniu zapraszam do prowadzenia modlitwy różańcowej:
  – w poniedziałek: klasę VII
  – we wtorek: klasę VIII
  – w środę: ministrantów
  – w czwartek: Różę II
 4. Ks. Arcybiskup udzielił dla wszystkich wiernych mieszkających w parafiach objętych „żółtą strefą” dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nasz kościół jest dużą świątynią i może pomieścić przy obecnych przepisach ok. 100 osób lecz dla większego bezpieczeństwa od następnej niedzieli na czas trwania „czerwonej strefy” wprowadzam dodatkową Mszę św. o godz. 13.00. Msza św. o 11.00 zostaje przesunięta na 10.45. Nie będzie Mszy św. o 13.00 we Wszystkich świętych, gdyż o 14.00 są tradycyjne modlitwy na cmentarzu. Postarajmy się – jeżeli możemy – uczestniczyć w rzeczywistym spotkaniu z Chrystusem eucharystycznym.
  5. W przeprowadzonych w tym miesiącu wyborach do Rady Parafialnej oddano 156 głosów. Ponieważ jestem za krótko, by poznać dobrze parafian wiec zrezygnowałem z mianowania swoich kandydatów zdając się na głosy parafian. Do Rady zostało powołanych 13 osób, które otrzymały najwięcej głosów (wymienieni alfabetycznie):
  Jerzy Bachowski, Władysław Jarczyk, Jan Jarek, Stanisława Kasperczyk, Edward Kowalski, Maciej Mazgaj, Jolanta Kuciel, Irena Kurzańska, Krzysztof Kurzański, Kazimierz Perończyk, Zofia Piwowarczyk, Stanisław Rożnawski, Stanisław Rychlik.
  Kadencja Rady trwa 3 lata. Spotkanie dla niej wyznaczę, gdy unormuję się sytuacja epidemiczna.
 5. Podziękowanie dla panów: Kazimierza Perończyka i Stanisława Jochymka za ufundowanie i montaż barierki na chór w kaplicy cmentarnej, a także pana Władysława Jarczyka za inicjatywę w tej sprawie, która była konieczna by kaplica była w końcu odebrana. Bóg zapłać.
 6. Bóg zapłać za ofiarę 980 zł złożoną w poprzednią niedzielę na uczącą się młodzież w ramach XX Dnia Papieskiego.

Intencje Mszy świętej:

PONIEDZIAŁEK – 19.10
07.00  + Stanisław Bachowski (od Babików i Gędosiów).
16.15  + Stanisław Łaciak (od syna Stanisława z rodziną).
17.00  + Alojzy Taborski (od rodziny Hellerów).
 

WTOREK – 20.10
07.00  + Zbigniew Moskała (od Szpilów).
16.15  + Franciszek Szmaciarz (od wnuka Janusza z rodziną).
17.00  + Krystyna Piegza (w 15 r. śmierci).
 

ŚRODA – 21.10
07.00  + Stefania Wątroba (od sąsiadów Jędrochów).
16.15   Za Parafian.
17.00  + Janusz Perończyk (od siostry Anny z rodziną).
 

CZWARTEK – 22.10

07.00  + Janina Gryc (od sąsiadów Bogusławy i Bronisława Pelc).
16.15 + Jacenty Filipek (od siostry Bogusławy z mężem).
17.00  + Józef Kowalski ( w 6 r. śmierci).
 

PIĄTEK – 23.10

07.00  + Halina Garlińska (od Bachowskich z Piasku z rodziną).
16.15 + Stanisław Trębacz (od córki Małgorzaty z mężem).
17.00 + Józef Wdówka, Rozalia żona, Teresa córka.
SOBOTA – 24.10

07.00  + Józefa Jędrocha (od sąsiadek: Krystyny Hajduk, Marii Rzeszótko
oraz Adamczyków).
16.15 Dziękczynna za otrzymane łaski oraz o błogosł. Boże i zdrowie w
rodzinie.
17.00 + Mieczysław Olcoń (od żony).

NIEDZIELA – 25.10

07.00  + Stanisława Mazgaj.
09.00  + Roman Michalski (w r. śmierci).
10.45  + Wincenty Mazgaj, Józefa żona, Józefa córka, Jan i Franciszek
synowie.
13.00 + Edward Filipek (od żony Stanisławy).

15.00  + Michał i Amalia Knapik.