Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę zwykłą

Z kalendarza liturgicznego Kościoła:
– we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła
– w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
– w czwartek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
– w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam mieszkańców Kwaczały na jasełka pt.” Betlejem Kwaczalskie”, które zostaną wystawione w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00 w Domu Ludowym w Kwaczale. Po przedstawieniu opłatek i kolędowanie.

Jutro ostatni dzień kolędy w naszej parafii: Kamionka Duża od godz. 8.30. Wszystkim Parafianom, którzy przyjęli w tym roku kolędę – bardzo dziękuję: za możliwość spotkania i indywidualnego porozmawiania oraz za ofiary złożone przy tej okazji. Te rodziny, które nie miały takiej okazji, a wyrażają chęć przyjęcia kolędy – proszę o zgłoszenie i dokonania zapisu w zakrystii.

W następną niedzielę, 29.01. zapraszam Radę Duszpasterską na plebanię na spotkanie o godz. 16.30.

W dniach 10-12.02.br. w naszej Parafii będzie miało miejsce nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień z Gargano. Wcześniej, od 31.01 – do tego wydarzenia, będziemy przygotowywać się przez nowennę do św. Archanioła odmawianą codziennie po Mszy św.
Plan nawiedzenia naszej Parafii wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Proszę o zapoznanie się z programem i – w miarę możliwości – o uczestniczenie w modlitwie wraz z całymi rodzinami. Zaproszenie to dedykuję do wszystkich Parafian, a szczególnie do dzieci przygotowujących się do I-Komunii wraz z rodzicami, dzieci rocznicowych I-Komunii oraz kandydatów do bierzmowania. Można poinformować swoich znajomych i rodziny z sąsiednich parafii. Być może chcieliby skorzystać z tego niecodziennego wydarzenia i przybyć do naszej Parafii. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Myślę, że nie muszę nikogo przekonywać o potrzebach finansowych naszej parafii ze względu na inwestycje, które cały czas trwają i – w miarę możliwości – są finalizowane. Planowane są dalsze – głównie związane z modernizacją systemu grzewczego, zarówno kościoła, jak i plebanii. W dalszej perspektywie wymiana i ocieplenie dachu oraz całego budynku plebanii.

W tym miesiącu podczas kolędowania zbieraliśmy ofiary (zarówno podczas mojej kolędy, jak i kolędowania KGW) na cele inwestycyjne kościoła, za które bardzo dziękuję. Nie mam śmiałości ogłaszania w tym miesiącu składki inwestycyjnej na koniec miesiąca, niemniej jednak, gdyby ktoś zechciał taką ofiarę jeszcze w tym miesiącu złożyć – może to uczynić w przyszłą niedzielę w kopercie na tacę.

Zachęcam także do przekazania 1% przy rozliczeniu podatkowym. Za każdą sumę przeznaczoną dla Parafii – serdecznie dziękuję.

Intencje mszalne.
(23.01-29.01.2023r.)

Poniedziałek 23.01
7.00 – + Jan Kosowski (zm. 2022r.)

Wtorek 24.01
7.00 – + Aleksander Hajduk (zm.2022r.)

Środa 25.01
17.00 – + Stanisław Paw (zm. 2022r.)

Czwartek 26.01
7.00 – + Józefa Sikora (zm. 2022r.)

Piątek 27.01
7.00 – + Kazimierz Wyroda (zm. 2023r.)

Sobota 28.01
7.00 – + Franciszek Kurnik (zm. 2023.)
17.00 – + Stefan Pająk, Genowefa żona w r. śm.

Niedziela 29.01
7.00 – + Jan Miziołek (zm. 2023r.)
9.00 – + Stanisław Warchoł
11.00 – + Władysława Kowalska w r. śm. Edward mąż
15.00 – + Jan Ciura, Honorata żona, Stefan syn, Stanisława córka