Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne na VII niedzielę zwykłą.

Od najbliższej środy rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
W Środę Popielcową Msze św. – z obrzędem posypania głów popiołem – będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00 i 17.00.

W kościele, przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, od środy przez cały Wielki Post – będzie ustawiona skarbona wielkopostna, do której można składać ofiary jako wielkopostną
jałmużnę.
Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.30.

Gdyby jakieś grupy, bądź chętne osoby zechciały poprowadzić drogę krzyżową w któryś piątek – zapraszam do kontaktu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

Czekają nas wybory do nowej Rady Parafialnej, bowiem kończy się czas pracy obecnej Rady na rzecz Parafii. Trzeba będzie powołać nowych chętnych członków do dalszej współpracy. Proszę wszystkich o zastanowienie się nad Kandytami, aby te wybory dokonały się dość sprawnie. W następną niedzielę, na stoliku, przy wejściu do kościoła, będą wystawione kartki, na których należy wpisać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania danego Kandydata. Najlepiej, gdyby była także zgoda zgłaszanej osoby, która zostanie wpisana. Będzie także wystawiona mini-urna na ewentualne propozycje. Zgłaszanie Kandydatów na kartkach będzie odbywać się przez 2 tygodnie. Proszę o mądre i rozważne podejście do tego tematu wszystkich Parafian, którzy czują się odpowiedzialni za dalsze losy Parafii w Kwaczale.

W najbliższym czasie przystąpimy do rozliczenia się z naszych dochodów za rok 2022 od wszystkich podatników płacących podatek dochodowy – PIT. Proponuję przekazanie 1,5 % na cele charytatywne, w tym na CARITAS Archidiecezji Krakowskiej oraz na cele naszej Parafii. Rozliczenia będą prowadzone w każdą sobotę w godzinach od 10.00 do godziny 14.00 na plebanii.

Pierwsza sobota przypadająca na dokonanie rozliczeń będzie w dniu 25 marca 2023 r. i w kolejne soboty aż do końca rozliczeń, tj. 30 kwietnia 2023 r. Za przekazaną darowiznę w formie 1,5 % nie będą pobierane opłaty.

Spotkanie Rady Parafialnej z P. Burmistrz odbędzie się 23 lutego (czwartek) o godz. 15.00 na plebanii, na które zapraszam.

Została ukończona kolejna inwestycja w kościele i na plebanii w postaci nowych barierek na schodach. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 27.800 zł. Do spłaty pozostało 7710 zł. Chciałem w tym miejscy bardzo serdecznie podziękować Radzie Parafialnej, którzy nieustannie pomagają w modernizacji i upiększaniu kościoła oraz tym wszystkim, którzy pomagają w innych pracach, bardzo często niewidocznych dla ludzkiego oka, a chcą pozostać anonimowi. Wszystkim dziękuję za gotowość, siły, a nade wszystko ochotę, do dalszej współpracy na rzecz Parafii.
Pozwolę sobie w sposób wyjątkowy podziękować P. Kazimierzowi Perończykowi, który służy pomocą oraz prywatnymi, niemałymi środkami finansowymi, by choć w jakiejś części załatać parafialną „dziurę” inwestycyjną. Zachęcam innych przedsiębiorców lokalnych, bądź spoza naszego terenu, do podobnego działania na rzecz Parafii.
W najbliższą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach. Wszystkim tym osobom i rodzinom, które poczuwają się do materialnej odpowiedzialności za naszą Parafię – serdecznie dziękuję.

W gablocie parafialnej przed kościołem zostały umieszczone intencje pogrzebowe, które zostały przekazane do Kurii Metropolitalnej w Krakowie na podstawie Dekretu ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dnia 30 listopada 2022 r. Tym samym wymienione intencje będą odprawione poza naszą parafią przez kapłanów wskazanych przez Kurię Metropolitalną.

Intencje mszalne
(20.02-26.02.2023r.)

Poniedziałek 20.02
17.00 – o zdrowie i bł. Boże dla Piotrusia i Jasia

Wtorek 21.02
7.00 – + Julia Krawenda (zm. 2022r.)

Środa 22.02.
7.00 – + Artur Dębski (zm. 2022r.)
9.00 – + Józefa Kramarz (zm. 2023r.)
17.00 – + Józef Bachowski (zm. 2022r.)

Czwartek 23.02.
7.00 – + Zofia

Piątek 24.02.
17.00 – + Jan Miziołek (zm. 2023r.)

Sobota 25.02.
7.00 – + Józefa Ziajka (zm. 2022r.)
17.00 – rezerwacja p. Żbik

Niedziela 26.02.
7.00 – + Wiesław Stanek w 35 r. śm.
9.00 – + Stefan Cygan w r. śm., Julia żona
11.00 – + Stanisław Mazgaj w 6 r. śm.
15.00 – + Alojzy Taborski, Władysława Chrobak, Władysław, Julia Szpila