Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – XXIV niedziela zwykła – 17.09.2023

W dniu wczorajszym przeżywaliśmy jubileusz 40–lecia naszej parafii. Mszy świętej Jubileuszowej przewodniczył ks. arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolia Krakowski. Dziękowaliśmy Panu Bogu wszelki łaski, których nam nieustanie udziela naszej parafii.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg naszego święta. Bardzo dziękuję Służbie Liturgicznej, osobom które podjęły funkcje w trakcie mszy świętej, panu organiście, pocztom sztandarowym, Szkole Podstawowej m.in. za przeprowadzenie turnieju ping-ponga oraz zorganizowanie atrakcji dla dzieci, malowanie twarzy, Przedszkolu za zorganizowanie festiwalu ciast, Pani Sołtys za przygotowanie wystawy historycznej z budowy naszej świątyni, Radzie Sołeckiej, Górnikom, Kołu Gospodyń Wiejskich, za poczęstunek oraz śpiew pieśni turystycznych i biesiadnych, Różom Różańcowym, członkom Rady parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie całej imprezy, grill, Komendantowi Szkoły Aspirantów PSP oraz kadetom za atrakcje dla dzieci, Grupie GAMA z Alwerni, Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Alwerni, Gminie Alwernia na czele z panią burmistrz.

Dziękuję za prace porządkowe wokół kościoła i w świątyni. Za ułożenie nowej kostki na schodach wejściowych, nowy asfalt przed grotą Matki Bożej, przycięcie tui i krzewów, przygotowanie terenu pod festyn za plebanią. Panom, którzy przewieźli i rozkładali namioty, stoły, nagłośnienie. Dziękuje za pomoc w trzepaniu dywanów, za umycie kościoła, przygotowanie wystroju i kwiatów. Za wypożyczoną zastawę obiadową. Paniom za przygotowanie i podanie obiadu.

Wszystkim, którzy finansowo jak również swoim czasem, pracą, wsparli nasze obchody. Wszystkim za wszelkie dobro. Jeśli kogoś pominąłem, to przez nieuwagę. Bardzo dziękuję.

Jutro w poniedziałek, 18 września, święto Świętego Stanisława Kostki, patrona naszej parafii. Mszy świętej odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Mieczysław Gawor, proboszcz parafii w Babicach. Po mszy świętej tradycyjna procesja wokół świątyni. Serdecznie zaprasza całą wspólnotę parafialną. Dziewczynki do sypania kwiatków, małych ministrantów, delegacje do niesienia obrazów i feretronów, górników, strażaków, dzieci po I komunii w strojach komunijnych, Koło Gospodyń Wiejskich.

Będziemy się modlić za ś.p. ks. proboszcza Stanisława Stopkę. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, stała wola unikania okazji do grzechu, Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca świętego.

We wtorek wspomnienie dowolne św. Januarego, biskupa i męczennika,

W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i jego towarzyszy,

W czwartek święto św. Mateusza, apostołka i ewangelisty,

W piątek wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej

W sobotę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

Zapraszamy młodzież na I spotkanie Grupy Apostolskiej po wakacjach. Spotkanie w piątek po mszy świętej w salce na plebanii.

Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Dziś składka w kopertach na cele inwestycyjne naszej parafii. W intencji ofiarodawców modlimy się w środę na nowennie do Matki Bożej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.