Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXV niedziela zwykła – 24 września 2023 r.

Bóg zapłać Wszystkim, którzy aktywnie się włączyli w nasz Jubileusz i odpust parafialny. Panu organiście, ministrantom i lektorom, Paniom z KGW, górnikom i strażakom, niosącym feretrony i figury, dzieciom sypiącym kwiaty i pierwszokomunijnym oraz rodzicom. Wszystkim, którzy się zaangażowali.

Dziś w Kwaczale uroczystości gminne: Gmina Alwernia w Hołdzie Naszym Bohaterom. O godz. 11.00 msza święta w intencji kpt. Józefa Patelskiego. W tym roku wspominamy 160 rocznicę wybuchu powstania Styczniowego, w którym również czynnie brał udział kpt. Patelski. Po mszy świętej przemarsz i otwarcie Izby Pamięci kpt. Józefa Patelskiego. Warto zaznaczyć, że Józef Patelski jest patronem naszej Szkoły Podstawowej oraz Biblioteki publicznej w Kwaczale. Od 13.00 do 16.00 Piknik Służb Mundurowych.

Z racji uroczystości gminnych w Kwaczale nie będzie dziś mszy świętej o godz. 15.00

W tym tygodniu wspominamy

26 IX – we wtorek świętych męczenników Kosmę i Damiana

27 IX – w środę św. Wincentego a Paulo, kapłana

28 IX – w czwartek św. Wacława męczennika, patrona Katedry wawelskiej

29 IX – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Na Mszy świętej wieczornej ponowimy akt zawierzenia naszej parafii św. Archaniołowi Michałowi.

30 IX – w sobotę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W przyszłą niedziele rozpoczynamy miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Na mszę świętej o godz. 11.00 zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom. Po mszy krótkie spotkanie dla rodziców odnośnie przygotowań.

Natomiast I nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do
5 ołtarzy po mszy świętej z godz. 15.00. Proszę Róże różańcowe, by tradycyjnie jak w latach poprzednich, przygotowały ołtarze wokół naszej świątyni. I ołtarz – Róża 1, II – Róża 2, III – Róża 3, IV – Róża 4,
V – Róża 5. Po procesji zmianka tajemnic Różańca Świętego.

W sobotę 30 września – XIV pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Z tyłu mamy Gościa Niedzielnego (10 zł) a dla dzieci Małego Gościa (7zł)