Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia – II niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

Przeżywamy dziś II niedziele Wielkiego Postu.

Trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a w szczególności zadbajmy o rozważanie w tym czasie Męki Pańskiej podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów, rodziny serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 17.00 do mszy świętej wieczornej. Przypominam, że codziennie przed mszą świętą jest okazja do spowiedzi.

W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od 8.00 rano. W tym dniu wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. O godz. 17.00 Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca – różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień I niedziela miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja – po mszy świętej spotkanie Róż Żywego Różańca – różaniec i zmianka różańcowa.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od IV niedzieli wielkiego postu (t.j. od 10 marca). Poprowadzi je ks. Albert Poloczek, salwatorianin. Program rekolekcji będzie dostępny w przyszłą niedzielę.

Zapraszam na spotkanie członków Parafialnego Koła Caritas, które odbędzie się w piątek po mszy świętej wieczornej o 19.00 na plebani.

Zapraszam również członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w sobotę po mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 na plebani.

W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy zakupie będą przeznaczone na Caritas.

W dniu wczorajszym odbyły się Mistrzostwa Parafii w rozgrywkach tenisa stołowego. Sponsorom pucharów i nagród serdecznie dziękujemy.