Ogłoszenia parafialne – 26.01.2014 r.

3.Niedziela zwykła

1. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych.

2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na Jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii. Będą one połączone ze spotkaniem opłatkowym dla rodziców ministrantów i lektorów oraz scholii dziecięce. Wszystkich Rodziców tych dzieci serdecznie zapraszamy w tym dniu na jasełka i wspólne kolędowanie.

3. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NMP. Wyjazd do chorych wyjątkowo w czwartek o godz. 8.00. W sobotę o godz. 10.00 prosimy dzieci i młodzież o pomoc w rozebraniu choinek.

4. Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie kościoła w niedzielę 19 stycznia. Zebrano 3620 zł.

5. W nadchodzącą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

6. Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

7. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Szmaciarz ul. Spokojna nr 14 do Pań. Błasiak z ul. Spokojna nr 1.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 I w poniedziałek – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, odnowiciel zgromadzenia marianów.

• 28 I we wtorek – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, wielki czciciel Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze”.

• 31 I w piątek – św. Jan Bosko, prezbiter, założyciel zgromadzeń salezjańskich, które oddają się pracy z młodzieżą.