Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – (28.07.2013 r.)

17. Niedziela zwykła.

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. W czwartek, 1 sierpnia, mija 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

6. W sobotę o godz. 8.00 – odwiedziny chorych z Komunią św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VII w poniedziałek – Święta Marta, siostra Łazarza i Marii (wspomnienie obowiązkowe);

• 31 VII w środę – Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);

• 1 VIII w czwartek – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).

• Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Patelskiego 8,3,7,5,9,2,6, ul. Akacjowej 1,4, ul. Kwiatowej 2 i ul. Krakowskiej 1,3,5, 7 czyli od Pań. Adamczyków u. Patelskiego 8 do Pań. Stanków ul. Krakowska 1.

Intencje Mszalne od 28.07.2013 do 4.08.2013 r.

Niedziela 28.07.

7.00 + Stefan Perończyk w 30 r. śm.

9.00 W intencji Bogu wiadomej.

11.00 O bł. Boże dla Danuty i Kazimierza w 25 r. śl. oraz o zdrowie (od dzieci).

15.00 + Stefania Głownia w 3 r. śm. i jej zm. rodziców.

PONIEDZIAŁEK 29.07.

18.00 + Władysław Buzdygan w 14 r. śm.

WTOREK 30.07.

7.00 + Wanda Kulawik (od koleżanek i kolegów z Urzędu Poczty w Chrzanowie).

ŚRODA 31.07.

18.00 Dziękczynna w 25 r. śl. Danuty i Kazimierza z prośba o bł. Boże.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 1.08.

7. 00 + Stanisław Banasik (od kolegów z pracy syna Sylwestra).

18.00 + Maria Bajerska (od Władysławy Dudki).

PIĄTEK 2.08.

7.00 + Eleonora Hałęba (od córki z mężem).

18.00 + Jan Mucha w 1 r. śm.

SOBOTA 3.08

18.00 O bł. Boże dla Anny i Mateusza w r. śl.

 Niedziela 4.08.

7.00 O miłosierdzie Boże i opiekę MB Częstochowskiej dla naszej Ojczyzny.

9.00 + Franciszek Mazgaj w 19 r. śm.

11.00 rez.

15.00 + Honorata Ciura w 2 r. śm., Jan m., dzieci: Stefan i Stanisława (ona).