Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 4.08.2013 r.

 

18. Niedziela zwykła.

  1. W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. Włączmy się  w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.
  3. W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku.

4. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

5.Zaś w piątek, 9 sierpnia, przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy. Urodziła się we Wrocławiu w rodzinie żydowskiej. Bardzo wykształcona, mimo protestów rodziny przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam aresztowana i wywieziona do obozu w Oświęcimiu, zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją Błogosławiony Jan Paweł II w 1998 roku, a w rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

6. W sobotę, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła da się wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 8 VIII w czwartek – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe).
  • Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny  z ul. Kwiatowej 4,5,7,9,11,13 ul. Polnej 8,6,12,9 i ul. Różanej 1 czyli od Pań. Głowniów   do Pana  Jana Buczka.
  • W minionym tygodniu w naszej parafii obył się pogrzeb: + Stanisław Koczór l. 77

Intencje Mszalne od 4.08.2013 do 11.08.2013 r. 

Niedziela  4.08.

  7.00             O miłosierdzie Boże i opiekę MB Częstochowskiej dla naszej Ojczyzny.      

  9.00             + Franciszek Mazgaj w 19 r. śm.

11.00            Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla Ani w 1 rocznicę urodzin.

15.00            + Honorata Ciura w 2 r. śm., Jan m., dzieci: Stefan i Stanisława (ona).

PONIEDZIAŁEK    5.08.          

18.00            + ks. Stanisław Stopka (od bratanka Piotra z rodziną). 

WTOREK   6.08.

7.00               + Helena Taborska, Albin m., i zm. rodzice.

ŚRODA   7.08.   

18.00                         + Stefania i Franciszek w r. śm. i zmarli rodzice.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

 CZWARTEK  8.08.

  7. 00            + Wanda Kulawik  (od kolegów i kol., z Urzędu Poczty Polskiej w Chrzanowie).

 PIĄTEK     9.08.  

18.00            + Maria Bajerska (od rodziny Babeckich).

 SOBOTA   10.08 

18.00            + Stanisław Banasik (od rodz., Bajerskich i Mazgajów).

Niedziela  11.08.

  7.00             rez.    

  9.00             rez.

11.00            + Józef Jarczyk, Anna c.

15.00            + Michalina Szmaciarz w 2 r. śm.