Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 18.08.2013 r.

20. Niedziela zwykła.

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W najbliższy piątek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 i to w Warszawie. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  3. W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 VIII we wtorek – Święty Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy” (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 VIII w środę– Święty Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).
  • Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny    czyli od Pań. Jarczyków ul. Konwaliowa  1  do Pań Dudziców ul. Słoneczna 10.

 

Intencje Mszalne od 18.08.2013 do 25.08.2013 r.

Niedziela  18.08.

    7.00           Dziękczynna w 40 r. śl. z prośbą o bł. Boże i zdrowie.    

  9.00             + Franciszek Mazgaj w 25 r. śm., Maria ż. ks. Adolf Chojnacki.

11.00            + ks. Stanisław Stopka (od mieszkańców z ul. Prymasa Wyszyńskiego i ul. Cichej).

15.00            + Jan Jarczyk i Józef ojciec.

PONIEDZIAŁEK    19.08.       

18.00            + Maria Kaszuba, Jan m. i Jan s.

WTOREK   20.08.

7.00               + Albin Taborski, Helena ż i zm. rodzice.

ŚRODA   21.08.   

18.00                          + Maria Bajerska (od Antoniny Kulawik). 

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

 CZWARTEK  22.08.

  7.00             + Stanisław Banasik (od kl. 4 S.P.).

 PIĄTEK     23.08.           

18.00            + ks. Stanisław Stopka (od Janiny i Henryka Kędziorów).

 SOBOTA   24.08 

18.00            + Rozalia Perończyk, Stanisław m.

Niedziela  25.08.

  7.00             Za parafian.

  9.00             + Józefa (ona) Węgrzyn, Józef m. i zm. rodzice.

11.00            Dziękczynna w 25 r. śl. Renaty i Romana z prośbą o bł. Boże.

15.00            + Bronisław Kulawik, Joanna ż. w 4 r. śm. i ich zm. rodzice.