Ogłoszenia parafialne – 25.08.2013 r.

21. Niedziela zwykła

1. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. We wtorek św. Moniki, matki Świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.

3. W środę św. Augustyna syn Świętej Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

4. W czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).

5. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu.

6. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Okazja do spowiedzi dla dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek od godz. 17.00.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele 2. września w poniedziałek: o godz. 8.00 dla GIMNAZJUM i o godz. 10.00 dla uczniów SP. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

8. W sobotę 41. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii.

9. Uroczyste Dożynki Parafialne będą w sobotę. O godz. 16.30 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory i urodzaje.

10. W najbliższą niedzielę 1. września przypada 30. rocznica erygowania naszej parafii przez ks. kard. Franciszka Macharskiego. Uroczyście będziemy dziękować Bogu za to wydarzenia w czasie odpustu parafialnego w niedzielę 22.września.

11. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Synalów ul. Słoneczna 5 do Pań. Kowalskich ul. Słoneczna 19.

Intencje Mszalne od 25.08.2013 do 1.09.2013 r.

Niedziela 25.08.

7.00 W intencji parafian.

9.00 + Józefa (ona) Węgrzyn, Józef m. i zm. rodzice.

11.00 Dziękczynna w 25 r. śl. Renaty i Romana z prośbą o bł. Boże.

15.00 + Bronisław Kulawik, Joanna ż. w 4 r. śm. i ich zm. rodzice.

PONIEDZIAŁEK 26.08.

18.00 + Franciszek Słowik, Franciszka ż., Jan i Józef synowie.

WTOREK 27.08.

7.00 + Stanisław Banasik (od Ziajków z rodziną).

ŚRODA 28.08.

18.00 + Edward Rożnawski w r. śm. Marcin w.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 29.08.

7.00 + Eleonora Hałęba (od wnuczki Renaty z rodz.).

18.00 + Stefania, Stanisław i Tekla z rodz. Cygan.

PIĄTEK 30.08.

18.00 + Rozalia i Józef Lizończyk i ich zm. rodzice.

SOBOTA 31.08

7.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od córki Marii i wnuczki Katarzyny).

16.30 Dziękczynna za urodzaje i zbiory – dożynki parafialne.

Niedziela 1.09.

7.00 O pokój na świecie oraz za wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę – od Róż.

9.00 + Julia i Alojzy Hajduk w r. śm. i zm. rodziców.

11.00 + Franciszek Perończyk w 2. r. śm.

15.00 + Stefan Pająk i zm. rodzice.