Ogłoszenia parafialne – 29.IX.2013 r.

26. Niedziela zwykła.

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela września w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Zebranie wiejskie dzisiaj o godz. 16.00 w Domu Ludowym.

2. Od poniedziałku wieczorna Msza św. będzie o godz. 17.00. Proszę o tym pamiętać.

3. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie: w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie w piątek od godz. 16.00. O 17.00 Msza św. dla dzieci z racji pierwszego piątku miesiąca.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę parafialna pielgrzymka do Lichenia i Torunia. Z tej racji odwiedziny chorych na pierwszą sobotę miesiąca będą w czwartek o godz. 8.00.

6. W przyszłą niedzielę na prośbę ks. kard. Stanisława Dziwisza we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii. Za każdą złożona ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 IX w poniedziałek – Święty Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński

• 1 X we wtorek – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich

• 4 X w piątek – Święty Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy

• 5 X w sobotę Święta Faustyna Kowalska, dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski

Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Ładochów ul. Makowa 6 do Pań. Woskowiczów ul. Jaśminowa 7.

Intencje Mszalne od 29.09.2013 do 6.10.2013 r.

Niedziela 29.09.

7.00 + Franciszek Mazgaj, Maria ż., Józefa (ona) i Helena c.

9.00 + Cecylia i Ludwik Ciura oraz ks. Antoni Bachowski.

11.00 + Józef Szpila, Olga ż., Natalia wnuczka.

15.00 + Julian Szmaciarz w 28 r. śm, Franciszek brat i ich zm. rodzice.

PONIEDZIAŁEK 30.09.

7.00 + Maria Bajerska (od Bystranowskich z rodz. i Małgorzatą).

17.00 + Jan Pierzynka w 10 r. śm.

WTOREK 1.10.

7.00 + Stefan Głogowski (od kolegów syna Stefana z pracy).

17.00 + Edward Kulawik w 5 r. śm. zm. rodziców i teściów.

ŚRODA 2.10.

7.00 + Eleonora Hałęba (od sąsiadów Krężołków).

17.00 O bł. Boże dla Barbary i Franciszka w 20 r. śl.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 3.10.

7.00 + Antoni Klimowski (od Jana Głowni z rodz.).

17.00 + Franciszek Mazgaj i zm. rodzice.

PIĄTEK 4.10.

7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od siostry Rozalii z rodz.).

17.00 + Franciszek Jarczyk, Józefa ż., Franciszek i Jan synowie.

SOBOTA 5.10

7.00 + Franciszek Janarek, Stanisława c.

17.00 + Stanisław Węgrzyn w 3. R. śm, Genowefa ż.

Niedziela 6.10.

7.00 Wynagradzająca za wszelkie zniewagi Bogu i Matce Bożej – od Róż Różańcowych.

9.00 + Edward Kulawik w 5 r. śm.

11.00 + Franciszek Niechwiej.

15.00 + Jan Perończyk w r. śm. Antonina ż.