Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 6 10 2013 r.

27. Niedziela zwykła.

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej o godz. 17.00 i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.30 nabożeństwie różańcowym. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Na prośbę ks. kard. Stanisława Dziwisza we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej będzie przeprowadzona dzisiaj zbiórka do puszek na znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii. Za każdą złożona ofiarę serdeczne Bóg zapłać

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października.

4. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 9 X w środę– Błogosławiony bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; spisał dzieje naszego narodu w swojej słynnej kronice.

Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z Kamionki Wielkiej.

Intencje Mszalne od 6.10.2013 do 13.10.2013 r.

 Niedziela 6.10.

7.00 Wynagradzająca za wszelkie zniewagi Bogu i Matce Bożej – od Róż Różańcowych.

9.00 + Edward Kulawik w 5 r. śm.

11.00 + Franciszek Niechwiej.

15.00 + Jan Perończyk w r. śm. Antonina ż.

PONIEDZIAŁEK 7.10.

7.00 + Maria Bajerska (od koleżanek z pracy z firmy „Maestro”).

17.00 Dziękczynna i o bł. Boże dla Heleny w 90 r. ur.

WTOREK 8.10.

7.00 + Stefan Głogowski (od Jana Węgrzyna i Genowefy ż.).

17.00 + Franciszek Bachowski, Józefa (ona), Franciszek i zm. rodzice.

ŚRODA 9.10.

7.00 + Eliza Kramarz (od babci Wiesławy).

17.00 + Edwarda (ona) Kiełebaj w 1 r. śm..

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 10.10.

7.00 + Antoni Klimowski (od Zofii Ciupek z rodz.).

17.00 + Piotr Janarek, Julia ż., Jan s.

PIĄTEK 11.10.

7.00 + Eleonora Hałęba (od Teresy Hajder z rodz.).

17.00 + Marcin Biel, Katarzyna ż., Zofia c., Franciszek Kubica.

SOBOTA 12.10

7.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od wnuka Krzysztofa z rodz.).

17.00 + Stanisław Perończyk, Rozalia ż.

Niedziela 13.10.

7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od miesz. z ul. Prymasa Wyszyńskiego.).

9.00 + Franciszek Gaudyn, Rozalia ż.

11.00 + Franciszek Paw.

15.00 + Tomasz Mazgaj w 6 r. śm.