Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 13 X 2013 r.

28. Niedziela zwykła.

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian!

3. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

4. W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie po Mszy św. Wieczornej o godz. 17.00. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy!

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedziele ofiary na pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Zebrano 342,80 gr.

7. Na wypominki roczne i jednorazowe można składać po Mszach św. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – Święta Teresa od Jezusa, dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

• 16 X – Święta Jadwiga Śląska, żona księcia Henryka I Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

• 17 X – Święty Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń Świętego Jana Ewangelisty i następca Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z Kamionki Małej.

W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb + Edwarda Jedrasika l.69.

Intencje Mszalne od 13.10.2013 do 20.10.2013 r.

Niedziela 13.10.

7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od miesz. z ul. Prymasa Wyszyńskiego.).

9.00 + Franciszek Gaudyn, Rozalia ż.

11.00 + Franciszek Paw.

15.00 + Tomasz Mazgaj w 6 r. śm.

PONIEDZIAŁEK 14.10.

7.00 + Maria Bajerska (od Tomasza Kulawika z Kalwarii Zebrz. z rodz. ).

17.00 + Otylia, Mieczysław m., Czesław s.

WTOREK 15.10.

7.00 + Józef Maciejczyk (od synowej Józefy z Marcinem).

17.00 + Antonina (ona) Jarczyk w r. śm.

ŚRODA 16.10.

7.00 + Antoni Klimowski (od Stanisławy Ciura z córkami).

17.00 + Genowefa Włodarska, Marian m.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 17.10.

7.00 + Eliza Kramarz (od prababci Józi ).

17.00 + Stanek Franciszek, Apolonia ż., Stanisław i Kazimierz synowie.

PIĄTEK 18.10.

7.00 + Eleonora Hałęba (od Genowefy Bębenek z rodz.).

17.00 + Stefan Głogowski w 1 r. śm.

SOBOTA 19.10

7.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od kuzynek męża: Marii i Józefy).

17.00 + Krystyna Piegza w 8 r. śm.

Niedziela 20.10.

7.00 + Mazgaj Stanisława (ona).

9.00 W intencji Bogu wiadomej.

11.00 + Józef Głownia w 4 r. śm.

15.00 W intencji parafian.