Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne -27.10. 2013 r

30. Niedziela zwykła – Rocznica poświęcenia Kościoła własnego.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty.

2. Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

 3. Odwiedziny chorych wyjątkowo w tym miesiącu w czwartek o godz. 8.00. Również w czwartek spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych oraz pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 16.00.

4. W nadchodzący piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą Msze odprawione według następującego porządku: 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, procesja na cmentarz połączona z modlitwami za zmarłych i o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu za wszystkich wiernych zmarłych.

5. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte o godzinie: 7.00, 9.00 i 17.00. O godz. 11.00 będzie Msza św. w kaplicy na cmentarzy. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką.

7. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II od Pani Barbary Mazgaj nr 151 do Pań. Gaudynów nr 135.

Intencje Mszalne od 27.10.2013 do 3.11.2013 r.

Niedziela 27.10.

7.00 W intencji Parafian.

9.00 + Maria Bajerska w 1 r. śm.

11.00 + Alojzy i Kazimierz s.

15.00 + Bronisław Kulawik, Zofia i Józef Kulawik.

PONIEDZIAŁEK 28.10.

7.00 + Maria Bajerska (od Stanisława Kulawika z rodziną Mieleckich).

17.00 + Władysław Kowalski w r. śm.

WTOREK 29.10.

7.00 + Stefan Głogowski (od chrześniaka Tadeusza z żoną Zofią).

17.00 + Wiktoria Nowak, Mieczysław syn.

ŚRODA 30.10.

7.00 + Antoni Klimowski i Maria ż. (od kuzynki Rożnawskiej).

17.00 + Emil Sujdak.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 31.10.

7.00 + Eleonora Hałęba (od rodziny Synalów i Antoszów).

17.00 + Józef Rożnawski, Waleria ż., Antoni s.

PIĄTEK 1.11. Uroczystość Wszystkich Świętych

7.00 + Jan Ciura, Honorata ż., Stefan s., Stanisława c.

9.00 + Za zm. z rodziny Jarczyków.

11.00 + Józef Węgrzyn, Józefa ż., Władysława (ona) Perończyk.

15.00 + Za zmarłych parafian ( kaplicy na cmentarzu).

SOBOTA 2.11 Dzień Zaduszny

7.00 + Władysława Filipek.

9.00 + Michał, Beata, Stanisława.

11.00 Za wszystkich zmarłych wiernych ( kaplicy na cmentarzu).

17.00 + Stanisław Banasik w 1 r. śm.

Niedziela 3.11.

7.00 Za zmarłe siostry z Róż, zmarłych parafian i ks. Proboszcza Stanisława Stopkę.

9.00 + Ks. Stanisław Stopka (od mieszkańców z ul. Wyszyńskiego).

11.00 + Kazimierz Żądło w 9 r. śm., i zm. rodziców.

15.00 W intencji parafian.