Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 3.11.2013 r.

31. Niedziela zwykła.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym.

2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

 4. W piątek na Msze św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież oraz ich rodziców z kl II, III Gimnazjum oraz I klasy wszystkich szkół zawodowych i średnich, którzy w przyszłym roku przyjmą sakrament bierzmowania. Będzie to pierwsze spotkanie przygotowujące ich do tego sakramentu. Prosimy wszystkich o obecność.

5. W sobotę, 9 listopada, będziemy świętować rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

6. W poniedziałek – Święty Karol Boromeusz, biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła; w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny papieża Jana Pawła II.

7. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny: cały Gródek, cała ul. Boczna do Pań. Zemłów ul. Jana Pawła II nr 99.

 Intencje Mszalne od 3.11.2013 do 10.11.2013 r.

Niedziela 3.11.

7.00 Za zmarłe siostry z Róż, zmarłych parafian i ks. Proboszcza Stanisława Stopkę.

9.00 + Ks. Stanisław Stopka (od mieszkańców z ul. Wyszyńskiego).

11.00 + Kazimierz Żądło w 9 r. śm., i zm. rodziców.

15.00 W intencji parafian.

PONIEDZIAŁEK 4.11.

7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od brata Jana z rodz.).

17.00 + Józefa (ona) Domagała w r. śm., Józef m., Jan i Bolesław synowie.

WTOREK 5.11.

7.00 + Stefan Głogowski (od sąsiadów Krasowskich).

17.00 + Wiktoria i Mieczysław Nowak.

ŚRODA 6.11.

7.00 + Maria Bajerska (od sąsiadów Sujdaków).

17.00 + Jan Wdówka, Rozalia ż, oraz dzieci: Teresa, Maria i Jan.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 7.11.

7.00 + Eleonora Hałęba (od syna i synowej z dziećmi).

17.00 + Michał Olcoń, Józef i Michał synowie.

PIĄTEK 8.11.

7.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od Jana Głowni z rodz.).

17.00 + Jan Zemła, Julia ż., synowie: Zdzisław i Andrzej.

SOBOTA 9.11

7.00 + Józef Maciejczyk (od siostry Rozalii z rodz.).

17.00 + Stanisław Buzdygan w 7 r. śm. i zm. rodzice.

Niedziela 10.11.

7.00 + Stanisław Mazgaj w 17 r. śm. Józefa ż.

9.00 + Ks. Stanisław Stopka (od mieszkańców z ul. Wyszyńskiego).

11.00 + Helena Urbańczyk w 4 r. śm.

15.00 W intencji parafian.