Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 20.04.2014 r. WIELKANOC

Ogłoszenia parafialne – (20.04.2014 r.) Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.

4. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt. W pierwotnym Kościele obowiązywał zakaz poszczenia przez cały okres wielkanocny. Nawet jeśli ktoś miał post nakazany jako pokutę za grzechy, musiał się powstrzymać z jej wypełnieniem aż do zakończenia okresu wielkanocnego.

5. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziców dzieci z kl. III na rocznicę I-wszej Komunii św.

Intencje Mszalne od 20.04.2014 do 27.04.2014 r.

 Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 20.04.

7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od Adama Ciupka z rodz.).

9.00 + Józef Taborski, Józefa Zyznawska, Stefan m., ks. Stanisław Stopka.

11.00 + Franciszek Niechwiej w 2 r. śm.

15.00 Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Anieli Chwała w 80 r. ur.

PONIEDZIAŁEK w Oktawie Wielkanocy 21.04.

7.00 Dziękcz. w 25 r. śl. z prośba o zdrowie i bł. Boże.

9.00 + Ks. Stanisław Stopka (od Jana Mazgaja z rodz.).

11.00 W intencji Parafian – Chrzty.

15.00 + Józef Buzdygan w r. śm.

WTOREK w Oktawie Wielkanocy 22.04.

7.00 + Józefa (ona) Mazgaj, Wincenty m., Franciszek i Jan synowie, Józefa córka.

18.00 + Józefa (ona) Perończyk (od sąsiadki Mazgajowej z rodz.).

ŚRODA w Oktawie Wielkanocy 23.04.

7.00 + Jacek Zelech (od rodz. Babików i Gędosiów).

18.00 + Józefa (ona) Jarczyk w r. śm., Franciszek m., i zm. synowie: Franciszek i Jan.

CZWARTEK w Oktawie Wielkanocy 24.04.

7.00 + Adela Słowik Jędrasik i Edward m (od szwagierki Zuzanny z rodz.)

18.00 + Teresa Frankiewicz w r. śm. i zm. Rodziców.

PIĄTEK w Oktawie Wielkanocy 25.04.

7.00 + Bogumiła (ona) Buczek i zm. Rodziców.

18.00 + Jan Jochymek w 7 r. śm.

SOBOTA w Oktawie Wielkanocy 26.04.

18.00 W intencji Bogu wiadomej w r. śm.

18.00 + Władysław Michalski w r. śm. i zm. Rodziców.

 Niedziela Miłosierdzia Bożego – 27.04.

7.00 Dziękcz. w 25 r. śl. z prośba o zdrowie i bł. Boże.

9.00 + Jan Mazgaj i zm. Rodzice.

15.00 + Stanisława Mazgaj w 15 r. śm.

18.00 Dziękczynna za kanonizacje Jana Pawła II.