Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego 27.04.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (27.04.2014 r.) Niedziela Miłosierdzia Bożego.

1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Cała nasza Ojczyzna dziękuję Bogu za życie Jana Pawła II w dniu Jego kanonizacji w Rzymie. Z tej racji zmiana porządku Mszy św. aby każdy z nas mógł korzystając z transmisji telewizyjnej uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu. Msze św. dzisiaj w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.

 3. Dzisiejsza niedziela jest także ogólnopolskim dniem modlitwy za kierowców z inicjatywy Polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, ale też jako kierujący różnymi pojazdami starajmy się zawsze przestrzegać przepisów dbając w ten sposób o życie własne i innych.

4. Jutro w poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona, jak już wspominaliśmy, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest tak samo ważna jak uroczystość Zmartwychwstania i dlatego obchody wszelkich innych uroczystości należy przenieść na dni następujące po niej, zaś obchody mniejszej rangi, jak święta czy wspomnienia, są w danym roku opuszczane.

5. Zaś we wtorek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

6. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w tygodniu: po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 15.00. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Jest zwyczaj, że pierwsze nabożeństwo majowe odprawiamy 30. kwietnia i jest ono połączone z procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

7. Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna będzie połączona z nabożeństwem majowym. W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu okazja do spowiedzi od godz. 17.00. A w pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele jak w każda niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przezywać rocznicę I-wszej Komunii św. dzieci z klasy 3. Z tej racji odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek 1 maja o godz. 8.00.

8. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci z kl. III na rocznicę I-wszej Komunii św. , a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Jarczyków ul. Konwaliowa 1 do Pań. Dudziców ul. Słoneczna 10.

9. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Zygmunta Marcela.

Intencje Mszalne od 27.04.2014 do 4.05.2014 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 27.04.

7.00 Dziękcz. w 25 r. śl. z prośba o zdrowie i bł. Boże.

9.00 + Jan Mazgaj i zm. Rodzice.

15.00 + Stanisława Mazgaj w 15 r. śm.

18.00 Dziękczynna za kanonizacje Jana Pawła II.

PONIEDZIAŁEK 28.04.

7.00 + Józefa (ona) Perończyk (od rodziny Synalów i Antoszów).

18.00 Dziękcz. w 35 r. śl. z prośba o bł. Boże i zdrowie.

WTOREK 29.04.

7.00 + Marcin Kosowski (od brata i siostry z chrześnicą).

18.00 W intencji Bogu wiadomej.

ŚRODA 30.04.

7.00 + Jacek Zelech (od sąsiadów Woskowiczów i Michalczewskich).

18.00 O bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Marty i Mateusza w r. śl. oraz dla Jasia.

CZWARTEK 1.05.

7.00 + Bronisława (ona) Szala w 3 r. śm. i zm. Rodziców.

18.00 O bł. Boże i zdrowie dla Tomasza w 1 r. ur.

PIĄTEK 2.05.

7.00 + Stefania (ona) Pierzynka w 5. r. śm. Albin m.

18.00 + Tadeusz Piegza w 8 r. śm.

 SOBOTA- Uroczystość Królowej Polski 3.05.

7.00 + Zofia Bachowska (od chrześniaka Bogdana)

9.00 + Franciszka (ona) Mazgaj – (od chrześniaka Jana Mazgaja z rodz.)

11.00 Rocznica I-wszej Komunii Św. – o bł. Boże dla dzieci z klasy III.

15.00 O bł. Boże dla druhów z OSP Kwaczała, z okazji ich patrona św. Floriana.

Niedziela – 4.05.

7.00 O opiekę M.B. Niepok. nad dziećmi i młodzieżą z naszej parafii – od Róż Różańcowych.

9.00 + Stanisław Koczur (od syna Piotra z rodz.).

11.00 + Rozalia Wójcik w 13 r. śm, Adam m.

15.00 + ks. Stanisław Stopka (od sąsiadów Słowików i Warzechów).