Ogłoszenia parafialne 20.07.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (20.07.2014 r.)

1.Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku.

2. W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy, patronki Europy.

3. W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

4. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św.

5. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

6. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny  z ul. Prymasa Wyszyńskiego    czyli Pani. Gaudyn do Pań. Pierzynka.

W tym tygodniu patronują nam:

• 22 VII we wtorek – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów.
  • 24 VII w czwartek – św. Kinga, córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego
  • 26 VII w sobotę– św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny

Intencje Mszalne od 20.07.2014 do 27.07.2014 r.

Niedziela  – 20.07.

7.00           Dziękcz. w 40 r. śl. z prośba o bł. Boże dla Stanisława i Stanisławy.

9.00            + Marcin Kosowski (od koleżanek i kolegów).

11.00            W intencji Parafian.

15.00            + Czesław Buzdygan zm. Rodziców i teściów.

PONIEDZIAŁEK     21.07.

7.00             + Edward Kowalski, Władysława ż.

WTOREK     22.07.

7.00             + Jacek Zelech (od Dominika Taborskiego  z rodz.).

ŚRODA      23.07.

18.00            + Jan Domagała w r. śm., Bolesława brata i zm. Rodziców.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK     24.07.

7.00          + Anna Jarczyk.

PIĄTEK        25.07.

18.00            + Władysława (ona) Niemczyk w r. śm.

SOBOTA    26.07.

18.00            + Stefan Głogowska w 2 r. śm.

Niedziela  – 27.07.

7.00           + Józef Węgrzyn w 27 r. śm., Józefa ż., z zm. Rodzice.

9.00            + Stefan Perończyk w r. śm.

11.00            + Franciszek Patyk, Julia ż.

15.00            + Stefania Głownia w 4 r. śm.