Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne -27.07.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (27.07.2014 r.)

 1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze.

2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

3. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 17.00, i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary. Będzie ona odprawiona o godz. 18.00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. W sobotę odwiedziny chorych o godz. 8.00.

5. W dniu 11 sierpnia (poniedziałek) o godz. 8.00będzie wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę. Zapisy przyjmuje Pani Irena Bachowska.

6. Serdecznie dziękujemy Bogu za błogosławieństwo i słoneczną pogodę podczas  wakacji w Rozłazinie nad morzem. Bóg zapłać Pani Jolancie Bieńkowskiej, Pani Jolancie Kuciel,  Kasi Jazowskiej i Mateuszowi Zielińskiemu za opiekę na dziećmi.

7. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny  z ul. Prymasa Wyszyńskiego    czyli od Pań. Bachowskich do Pań. Korpała.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VII we wtorek – św. Marta, siostra Łazarza i Marii
  • 31 VII w czwartek – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, wielki założyciel zakonu jezuitów
  • 1 VIII w piątek– św. Alfons Maria Liguor, biskup i doktor Kościoła

 Intencje Mszalne od 27.07.2014 do 3.08.2014 r.

 Niedziela  – 27.07.

   7.00           + Józef Węgrzyn w 27 r. śm., Józefa ż., i ich Rodzice.

  9.00            + Stefan Perończyk w r. śm.

11.00            + Franciszek Patyk, Julia ż.

15.00            + Stefania Głownia w 4 r. śm. i jej Rodziców.

 PONIEDZIAŁEK     28.07.

 18.00           + Marcin Kosowski w 1 r. śm.

 WTOREK     29.07.

  7.00             + Władysław Buzdygan w 15 r. śm. i zm. Rodziców.

 ŚRODA      30.07.

18.00            + Stefan Kot i Marianna ż.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   CZWARTEK     31.07.

    7.00          + Stanisław Koczur w r. śm.

 PIĄTEK        1.08.          

18.00            + Marcin Kosowski (od koleżanek z Rozkochowa).

 SOBOTA    2.08.

18.00            + Edward Piegza w 10 r. śm.

 Niedziela  – 3.08.

  7.00           Za chorych i cierpiących – od Róż Różańcowych.

  9.00            + Franciszek Mazgaj w 20 r. śm. i zm. Rodziców.

11.00            rez.

15.00            O zdrowie i bł. Boże dla Marcela w 1 r. ur.