Ogłoszenia parafialne – 24.08.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (24.08.2014 r.)

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. Przed nami  ostatnie dni urlopów i wakacji.

2. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – odpust w Okleśnej.

3. A w piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

4. Przed nami  coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Okazja do spowiedzi dla dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek od godz. 17.00.

5. W sobotę 42. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii.

6. Uroczyste Dożynki Parafialne będą w sobotę 30. Sierpnia. O godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory i urodzaje. Serdecznie zapraszamy

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 VIII w środę – św. Monika, matka świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie;(wspomnienie obowiązkowe).
  • 28 VIII w czwartek św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

7. W ostatnich tygodniach w naszym kościele wykonano wewnętrzną instalacje przeciwpożarową czyli tzw. hydranty  wg. obowiązujących przepisów oraz nakazu ze strony Straży Pożarnej. Serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Perończykowi za ufundowanie wszystkich rur do tej instalacji oraz Panom: Andrzejowi Garnkowi, Stanisławowi Rychlikowi, Stanisławowi Rożnawskiemu, Janowi Kapuście oraz Stanisławowi Szarkowi za prace przy montażu hydrantów. Dziękujemy  bardzo.

8. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Św. Stanisława Kostki od Pań. Garnków ul. Spokojna 14   do Pani. Żądłowej.

Intencje Mszalne od 24.08.2014 do 31.08.2014 r.

Niedziela  – 24.08.

7.00          W intencji parafian.

9.00            + Franciszek Mazgaj, Maria ż., Józefa i Helena córki.

11.00            + Józefa (ona) Węgrzyn w 4 r. śm., Józef m. i zm. Rodzice.

15.00            + Bronisław Kulawik, Joanna ż. w 5 r. śm. i zm. Rodzice.

PONIEDZIAŁEK     25.08.

18.00           + Edward Rożnawski w r. śm., Marcin wnuk.

WTOREK     26.08.

7.00             + Jacek Zelech (od Małgorzaty Rupich z rodz.).

ŚRODA      27.08.

18.00            Dziękcz. z prośbą o bł. Boże dla Dawida z okazji urodzin j jego Rodziców.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK     28.08.

7.00          + Zofia Bachowska (od szwagra Stanisława z rodz.).

PIĄTEK        29.08. .

18.00             + Marcin Kosowski (od rodziny Kosowskich z Okleśnej).

SOBOTA    30.08.

7.00           + Rozalia i Józef Lizończyk i zm. Rodzice.

17.00            Dziękczynna za tegoroczne zbiory – Dożynki Parafialne.

Niedziela  – 31.08.

7.00           W intencji parafian.

9.00            + Władysław Taborski, Emilia ż.

11.00            + Janina Kramarz, Władysław m.

15.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Genowefy w 90 r. ur.