Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 31.08.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (31.08.2014 r.)

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji.

2. Jutro dzieci i młodzież wracają do szkoły po wakacjach. Dyrekcja Zespołu Szkół informuje, że o godz. 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego dla Gimnazjum. Msza św. dla dzieci ze SP i Gimnazjum  oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie o godz. 10.00. O godz. 11.00 poświęcenie placu zabaw i po nim rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze SP. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

3. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.

5. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Spowiedź dla dzieci od godz. 17.00. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 18.00 Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz.7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do MB. Wyjazd do chorych o godz. 8.00.

6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Rodzin do Kalwarii. Wyjazd w niedzielę 7 września. Zbiórka o godz. 7.30 na parkingu. Koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 1 IX w poniedziałek– św. Bronisława, dziewica
  • 3 IX w środę – św. Grzegorz Wielki, papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła

7. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II nr. domu: 68,64,163,159,52,50,46,42,40,149 i 36 czyli  od Pań. Tekielak    do Pań. Cudak.

Intencje Mszalne od 31.08.2014 do 7.09.2014 r.

 Niedziela  – 31.08.

  7.00           W intencji parafian.

  9.00            + Władysław Taborski, Emilia ż.

11.00            + Janina Kramarz, Władysław m.

15.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Genowefy w 90 r. ur.

PONIEDZIAŁEK     1.09.

    7.00          + Zofia Bachowska (od chrześnika z rodz.).

 10.00            O bł. Boże dla nauczycieli, dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym.

 18.00           + Stefan Głogowski i Stefan syn.

 WTOREK     2.09.

  7.00             + Teresa Wilczak w r. śm.

18.00            + Stefan Pająk i zm. Rodzice.

 ŚRODA      3.09.

  7.00            + Marcin Kosowski (od ojca chrzestnego Wojciecha z rodz.).

18.00            + Józef Nowak w 9. r. śm., Halina c., zm. Rodziców i teściów.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 CZWARTEK     4.09.

  7.00            + Ks. Stanisław Stopka (od sąsiadów Salawów).

18.00            + Julia i Alojzy Hajduk w r. śm. i zm. Rodzice.

 PIĄTEK        5.09. 

  7.00            + Stanisław Synal (od rodziny Rożnawskich z Włosieni).

18.00             + Wanda Kulawik w 2 r. śm., zm. Rodziców, Bronisław brat.

 SOBOTA    6.09.

   7.00           + Jacek Zelech (od Marcina Wyrobiec z rodz).

18.00            + Franciszek Perończyk w 3 r. śm.

Niedziela  – 7.09.

  7.00           O opiekę M.B. Częstochowskiej nad naszą Ojczyzna – od Róż Różańcowych.

  9.00            + Hajduk Waleria, Szczepan m., Stanisława c.

11.00            O bł. Boże w rodzinie i potrzebne łaski.

15.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Michała Knapika w 100 r. ur.