Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 14.09.2014 r

Ogłoszenia parafialne – (14.09.2014 r.)

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś 24. niedzieli w ciągu roku, lecz została ona zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i są obchodzone również wtedy, gdy wypadają w niedzielę. Są to święta, podczas których wspominamy szczególnie ważne wydarzenia z naszej historii zbawienia.

2. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. jutro) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, tj. najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i naszej parafii. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji całej nasze parafii. Wspominać też będziemy imieniny zmarłego ks. Proboszcza Stanisława Stopki. Zapraszamy cała parafię w tym dniu do kościoła.

  1. W najbliższą niedzielę 22. września będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Kostki. Suma odpustowa o godz. 11.00. Odprawi ją ks. Prałat Karol Jarosz. Kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Wojciech Węgrzyniak.  Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną. Dzieci do sypania kwiatów, delegacje do niesienia obrazów.  Spowiedź przed odpustem w sobotę od godz. 17.00.

6. Nasz parafią organizuję pielgrzymkę autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Matki Bożej 4. Października tj. w sobotę. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 16 IX – we wtorek św.  św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku; (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 IX – w sobotę św. św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe).

 7. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy wszystkie rodziny z ul. Gródek, Bocznej do   c Pań. Zemłów ul. Jana Pawła II nr. 99.

Intencje Mszalne od 14.09.2014 do 21.09.2014 r.

 Niedziela  – 14.09.

  7.00           + Władysław Głownia w r. śm. Lesław syn.

  9.00            O bł. Boże dla rodziny.

11.00            + Stanisław Synal (od rodziny Pławeckich).

15.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Adriana w 1 r. ur.

PONIEDZIAŁEK     15.09.

    7.00          + Józef Mazgaj (od znajomych i przyjaciół córki i zięcia).

18.00            + Jan i  Stefania Szymańscy oraz brat Józef.

  WTOREK     16.09.

  7.00             +  Stanisław Koczur (od rodziny Bajer).

18.00            + Stanisław Synal w 1 r. śm.

 ŚRODA      17.09.

  7.00            + Blanka Niechwiej (od chrześnicy Genowefy z rodz.).

18.00            + Jacek Zelech (od sąsiadów Jochymków).

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 CZWARTEK     18.09.

  7.00            +  Józefa (ona) Marcela (od córki Wiesławy).

18.00            W intencji parafii o bł. Boże przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki.

 PIĄTEK        19.09. .

  7.00            +  Józefa (ona) Marcela (od syna Franciszka).

18.00             +  Stanisław Koczur (od szwagierki Julii).

 SOBOTA    20.09.

   7.00           + Stanisław Synal (od siostry z rodz.).

18.00            + Julian Szmaciarz w 29 r. śm., Franciszek brat i zm. Rodzice.

Niedziela  – 21.09.

  7.00           + Marcin Kosowski (od koleżanki Weroniki).

  9.00            O bł. Boże dla Doroty w 18 r. ur.

11.00            W intencji parafii – odpust

15.00            + Sławomir Wiekierak w 4 r. śm.