Ogłoszenia parafialne – 7.09.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (7.09.2014 r.)

1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku.

2. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.

3. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie są składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

5. Informujemy, że uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki, naszego patrona – czyli tzw. Odpust będziemy przeżywali w niedzielę 21 września. Więcej informacji za tydzień.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 13 IX w sobotę– św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła, zaliczany jest do ojców Kościoła z IV wieku; ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”; (wspomnienie obowiązkowe).

7. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II  czyli  od Pań. Miziołek nr. 34    do Pań. Ciupek nr. 18.

Intencje Mszalne od 7.09.2014 do 14.09.2014 r.

Niedziela  – 7.09.

7.00              O opiekę M.B. Częstochowskiej nad naszą Ojczyzna – od Róż Różańcowych.

9.00            + Hajduk Waleria, Szczepan m., Stanisława c.

11.00            O bł. Boże w rodzinie i potrzebne łaski.

15.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Michała Knapika w 100 r. ur.

PONIEDZIAŁEK     8.09.

7.00          + Jacek Zelech (od Marka Wyrobiec z rodz.).

18.00            + Franciszek Bachowski w r. śm., Aniela ż. i zm. Rodzice.

WTOREK     9.09.

7.00             + Stanisław Synal (od chrześniak Pawła).

18.00            + Józefa Mazgaj i Julian m. (od sąsiadki Mazgajowej i Głogowskich).

ŚRODA      10.09.

7.00            + Blanka Niechwiej (od Henryka Kędziory i Janiny ż.).

18.00            Dziękcz. od pielgrzymów do Częstochowy z prośba o bł. Boże i zdrowie.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK     11.09.

7.00            +  Stanisław Koczur (od rodziny Czak).

18.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Katarzyny w 18 r. ur.

PIĄTEK        12.09. .

7.00            + Stanisław Koczur (od Stanisława Smółki).

18.00             O bł. Boże dla Anny w 30 r. ur.

SOBOTA    13.09.

7.00           + Marcin Kosowski (od rodziny Zielińskich).

18.00            O bł. Boże dla rodziny Bachowskich.

Niedziela  – 14.09.

7.00           + Władysław Głownia w r. śm. Lesław syn.

9.00            O bł. Boże dla rodziny Greców.

11.00            + Stanisław Synal (od rodziny Pławeckich).

15.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Adriana w 1 r. ur.