Ogłoszenia parafialne – 16.10.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (16.11.2014 r.)

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego.
  1. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie. W naszej parafii w piątek podczas Mszy św. wieczornej.
  1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę po Mszy św. wieczornej.

1. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie w ramach przygotowań do ŚDM. Spotkanie w salce katechetycznej po Mszy św. wieczornej.
  1. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej.

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 XI w poniedziałek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica; (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI we wtorek – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica; (wspomnienie obowiązkowe);
  • 19 XI w środę – bł. Salomea, zakonnica, (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 XI w czwartek – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI w sobotę – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe). Z tej okazji serdecznie dziękujemy Panu Organiście, naszej scholii parafialne oraz wszystkim Paniom, które prowadzą śpiew podczas Mszy św. w naszej parafii. Bo zapłać Wam za muzyczną posługę dla naszej wspólnoty parafialnej.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali koncert patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
  1. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Ireny Gąska.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Piaskowej nr: 11,13,15,5,3,1,7 i z ul. Brzozowej 6,14,12,10,8,2  czyli od Pań. Gaudynów  do Pań. Mądrzyków.

Intencje Mszalne od 16.11.2014 do 23.11.2014 r.

Niedziela  – 16.11.

7.00            +  Józef  Mazgaj  (od sąsiadów Perończyków).

9.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Władysławy w 90 r. urodzin .

11.00            W intencji Parafian.

15.00            +  Stanisław Koczur (od sąsiadów Bachowskich).

PONIEDZIAŁEK     17.11.

7.00           +  Zdzisław Zemła (od Anity i Kamila z rodzinami).

17.00            Dziękczynna za otrzymane łaski.

WTOREK     18.11.

7.00             +   Zdzisław Radzichowski (od córki Pauliny z m. i córki Moniki z Pawłem).

17.00            +  Stanisław Koczur (od Bachowskich z Płazy z rodz.).

ŚRODA      19.11.

7.00            +  Jan Dębski, Stefania ż., Krzysztof i Jan synowie – od syna Kazimierza z rodz.

17.00            + Józef Rożnawski, Waleria ż., Antoni s.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK     20.11.

7.00            +  Zofia Mazgaj  (od wnuka Piotra z żoną i dziećmi).

17.00            +  Stanisław Koczur (od siostry Władysławy z rodz.).

PIĄTEK        21.11.

7.00             +  Władysława Włodarska (od rodziny Banasików i Marii Ziajka).

17.00            +  Wincenty Ziajka w 25 r. śm. i zm. Rodziców.

SOBOTA    22.11.

7.00            +  Stanisław Synal (od sąsiadów Babików ).

17.00            +  Józef Mazgaj i Joanna ż. (od siostry Elżbiety z rodz. ).

Niedziela  – 23.11.

7.00            W intencji Parafian.

9.00            + Kazimierz Krawęda – od Rodziców i brata z rodz.

11.00            + Stefania (ona), Piotr i Mieczysław – Gałda.

15.00            +  Stanisławę (ona) Pangsy w 7 r. śm.