Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

32 Niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9.11.2014 r.)

Ogłoszenia parafialne – (9.11.2014 r.)

Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

  1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.
  1. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. W każdy piątek tego miesiąca, podczas wieczornej Mszy św. czytamy wypominki jednorazowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich na modlitwę za swoich bliskich zmarłych.

  1. We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Z tej racji serdecznie zapraszamy we wtorek na Msza św. o godz. 17.00. Będziemy się wspólnie modlić za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. zapraszamy na koncert religijno patriotyczny pt. „ TA co nie zginęła” i wspólne śpiewanie pięknych Polskich pieśni patriotycznych. Koncert  przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej parafii oraz KGW będzie w sali teatralnej pod kościołem.
  1. Nasza parafia organizuje w czasie najbliższych wakacji dwutygodniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Asyżu w formie wypoczynku, pielgrzymki i zwiedzania: Padwy, Wenecji, Rzymu oraz Asyżu. Termin wyjazdu: 29.VI.-12.VII. Wszelkie informacje u ks. Marian.
  1. Zachęcamy do udziału w najbliższych wyborach samorządowych. Wszyscy głosujący proszeni są o zabranie ze sobą do głosowania dowodu osobistego. Dzisiaj o godz. 16.00, w Domu Ludowym będzie możliwość spotkanie z kandydatami do władz samorządowych naszej Gminy na które zaprasza Pan Burmistrz Jan Rychlik oraz kandydaci na Radnych.
  1. Informujemy, że został powołany Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM 2016. Przewodniczącym parafialnego komitetu została wybrana Edyta Bachowska.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI w poniedziałek– św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła; (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 XI we wtorek– św. Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe);
  • 12 XI w środę – św. Jozafat, biskup i męczennik; (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 XI w czwartek – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

4 . Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy  rodziny  czyli od Pań. Bębenków ul. Piaskowa   nr 24 do Pań. Warchoł  ul. Olchowa nr 2.

Intencje Mszalne od 9.11.2014 do 16.11.2014 r.

 Niedziela  – 9.11.

  7.00     +  Józef  Mazgaj i Joanna  ż. (od Franciszka z Bytomia z rodz.).   

  9.00     + Stanisław Buzdygan w 8 r. ś. i zm. Rodziców .

11.00    + Franciszek i Helena Korpała, Stanisław Kozak.

15.00    + Jan i Julia Bachowscy, Jan s. i zm. z rodz. Bachowskich.

PONIEDZIAŁEK     10.11.

   7.00    +  Marcin Kosowski (od koleżanek i kolegów z klasy brata).  

17.00    +  Jan Woskowicz, Maria ż. i zm. Rodzice.

  WTOREK     11.11. Święto Niepodległości.

  7.00     +   Stanisław Synal (od rodziny Taborskich).

17.00    + Helena Urbańczyk w 5 r. śm.

 ŚRODA      12.11.

  7.00     +  Stanisław Koczur (od rodz. Berny).

17.00    + Karolina Kowalska w 5 r. śm., Jan m.      

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 CZWARTEK     13.11.

  7.00     +  Honorata Janarek (od Adama z rodz.).  

17.00    +  Wanda Ziarko, Piotr m., Karolina wnuczka.

  PIĄTEK        14.11.

  7.00     +  Zdzisław Zemła (od siostry Oli i Mirka syna).      

17.00    +  Stanisław Koczur (od bratowej Anny z Kaszowa).

 SOBOTA    15.11.

  7.00     +  Stanisław Synal (od sąsiadów Dudziców i Kuchtów ).

17.00    +  Marcin Kosowski (od kolegi Gwidona ).

Niedziela  – 16.11.

  7.00     +  Józef  Mazgaj  (od sąsiadów Perończyków). 

  9.00     Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Władysławy w 90 r. urodzin .

11.00    W intencji Parafian.

15.00    +  Stanisław Koczur (od sąsiadów Bachowskich).