Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 2.11.2014 (DZIEŃ ZADUSZNY).

Ogłoszenia parafialne – (2.11.2014 r.)

DZIEŃ ZADUSZNY. 

  1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  1. Dziękujemy serdecznie za wszystkie złożone ofiary na wypominki za zmarłych. Informujemy, że przez cały listopad będziemy się modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. W każdy piątek listopada na Mszy św. wieczornej będziemy czytać tzw. wypominki jednorazowe. Wypominki roczne będziemy czytać przed Mszą św. w niedzielę o godz. 7.00 i 9.00. Od stycznia 2015 r. w każdy trzeci czwartek miesiąca Msza św. wieczorna będzie ofiarowana w intencji za wszystkich zmarłych wypominanych z naszej parafii.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  1. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 17.00. Natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.00.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 4 XI we wtorek – św. Karol Boromeusz, biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła; w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul.  Piaskowej czyli od Pań. Chlebowskich   nr 14 do Pań. Łąckich  nr 2.

Intencje Mszalne od 2.11.2014 do 9.11.2014 r.

Niedziela  – 2.11. DZIEŃ ZADUSZNY.

  7.00            + Za zm. członkinie z Róż Różańcowych (od Róż Różańcowych).

  9.00            + Stanisława  Synal (od rodz. Zastawników i Kaszubów) .

11.00            + Jan Ciura, Honorata ż., Stefan syn., Stanisława córka.

15.00            O bł. Boże dla Edytki w 18 r. ur.

PONIEDZIAŁEK     3.11.

   7.00           +  Józef  Mazgaj i Joanna  ż. (od Pikulskich z Zabawy).

17.00            +  Franciszek Słowik, Franciszka ż., synowie: Jan, Mieczysław i Józef.

 WTOREK     4.11.

  7.00             +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka (od rodziny Bachowskich i Łysaków).

17.00            + Józef Domagała, Józefa żona, Jani i Bolesław synowie.

 ŚRODA      5.11.

  7.00            +  Stanisław Koczur (od rodz. Perończyków).

17.00            + Jan Wdówka, Rozalia ż., i ich dzieci: Teresa, Maria i Jan.    

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 CZWARTEK     6.11.

  7.00            +  Józefa (ona)   Marcela i Franciszek  m. (od synowej z synami i prawnuków).           

17.00            +  Stanisław Synal (od rodziny Janików i Szarków).

  PIĄTEK        7.11.

  7.00             +  Rozalia Uryś, Anna i Maria Biernat.

17.00            +  Stanisław Koczur (od sąsiadów Krawędów z dziećmi).

SOBOTA    8.11.

  7.00            +  Marcin Kosowski (od kolegów: Patryka, Damian, Artura, Sebastiana, Piotra oraz Karoliny).

17.00            + Kazimierz Żądło w 10 r. śm., i zm. Rodziców.

Niedziela  – 9.11.

  7.00            +  Józef  Mazgaj i Joanna  ż. (od Franciszka z Bytomia z rodz.).       

  9.00            + Stanisław Buzdygan w 8 r. ś. i zm. Rodziców .

11.00            + Franciszek i Helena Korpała, Stanisław Kozak.

15.00            + Jan i Julia Bachowscy, Jan s., i zm. z rodz. Bachowskich.