Ogłoszenia parafialne 3 I 2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (3.1.2016 r.).

1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. 6 stycznia w naszej Ojczyźnie od kilku lat jest dniem wolnym od pracy, dlatego chcemy zorganizować po raz drugi Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszej parafii  i zakończy się wspólnym kolędowaniem w  szopce. Orszak wyruszy ok. godz. 11.45 po zakończeniu Mszy św. spod kościoła. Zapraszamy wszystkie rodziny ze swoimi dziećmi. Prosimy aby przyjść na Orszak w przygotowanych świątecznych przebraniach i nie lękać się, że może ktoś nas nie zrozumie.

1. W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach nowego roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Zapraszamy członków grup modlitewnych z parafii na spotkanie opłatkowe. Będzie to okazja, aby podziękować za wytrwałą i ofiarną służbę dla naszej wspólnoty i by wesprzeć się wzajemnie dobrym słowem na dalsze działania. W najbliższą niedzielę 10 stycznia zapraszamy wszystkich na Jasełka o godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy rodziców LSO i naszej scholii.
  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II  od Pań.  Rożnawskich nr 29 do Pani Taborskie ul. Krakowska nr   1.

Intencje Mszalne od 3.1.2016 do 10.1.2016 r.

Niedziela  – 3.1. 2016

7.00                   O miłosierdzie Boże nad nasza Ojczyzną- od Róż Różańcowych.

9.00                   + Władysław Kulawik, Rozalia ż., i ich zmarli Rodzice.

11.00                  O bł. Boże dla Michałka w 5 r. ur.

15.00                  O bł. Boże i zdrowie dla Natalii w 5 r. ur.

PONIEDZIAŁEK     4.1. 2016

7.00                   + Roman Michalski  (od sąsiadów Pierzynków).

17.00                 + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

WTOREK     5.1. 2016

7.00                   + Irena Gąska  (od rodziny Baranów).

17.00                  + Roman Michalski (od brata Adama z rodz.).

ŚRODA      6.1. 2016 Uroczystość Objawienia Pańskiego

7.00                   + Ferdynand Niechwiej w 7 r. śm.

9.00                   + Marian Toka, Józefa ż., Jan syn.

11.00                  W intencji parafii.

15.00                  + Franciszka (ona) Mazgaj w 3 r. śm., Stefan m.

CZWARTEK     7.1. 2016

7.00                  + Józefa (ona) Pierzynka  (od chrześnicy Teresy).

1 7.00                    + Roman Michalski (od sąsiadów Ładochów).

PIĄTEK        8.1. 2016

7.00                 + Roman Michalski  (od Heleny Michalskiej z rodz.).

17.00                  Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Ernesta i Joanny w 10 r. ślubu.

SOBOTA    9.1. 2016

7.00                   + Józefa (ona) Pierzynka  (od rodziny Głogowskich i Woskowiczów).

17.00                  + Grzegorz Lipnicki w 9 r. śm.

Niedziela  – 10.1. 2016

7.00                   O zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

9.00                   + Jerzy Bębenek w 5 r. śm.

11.00                  + Rozalia i Feliks Lasek.

15.00                  + Albin Pierzynka w r. śm., Stefania ż.