Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 20.03.2016 – Niedziela Palmowa.

Ogłoszenia parafialne – (20.3.2016 r.).

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 ostatnie nabożeństwo gorzkich żali z nauką pasyjną. Od poniedziałku Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00.
  2. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.
  3. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Okazja do spowiedzi świętej codziennie 30 min. przed każdą Mszą św.
  4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji dawniej nazywanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Podczas procesji będziemy śpiewać hymn ,,Sław języku tajemnicę,, za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 7.00, a następnie adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli grup apostolskich naszej parafii według wyznaczonego porządku  aż do rozpoczęcia liturgii Męki Pańskiej.
  5. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00, wcześniej, bo o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian na drogę krzyżową. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części gorzkich żali. O godz. 21.00 będzie Droga Krzyżowa i podobnie jak było w przypadku adoracji w tzw. ciemnicy, zapraszamy do modlitwy adoracyjnej mieszkańców poszczególnych ulic według ustalonego porządku od godz. 23.00 do 7.00. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. O godz. 10.00, 11.00 i 12.00 będzie błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele. Na Łozku o godz. 11.00, Kwaczała Góra k./Kulawików godz. 11.30 i Kamionka Duża o godz. 12.00.
  7. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 18.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Paschalnej ok. godz. 19.30. Prosimy o przygotowanie feretronów i poduszek na procesję. Do niesienia baldachimu prosimy naszych Strażaków.

 

 

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. W zakrystii do nabycia cukrowe baranki. Wielkanocne.
  2. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie naszej świątyni na Święta prosimy: w środę po Mszy św. wieczornej rodziny z ul. Olchowej 24,26,28,30,34, ul. Piaskowej 26,28,30,32,34 czyli od Państwa Moskałów do Pań. Tekieli. W sobotę o godz. 20.20 z ul. Olchowej 2.4,8,12 i ul. Piaskowej 18,20,22,24 czyli od Pań. Bębenków do Pań. Warchołów.

Intencje Mszalne od 20.3.2016 do 27.3.2016 r.

Niedziela  – 20.3. 2016- Niedziela Palmowa. 

  7.00                   + Edward Kulawik.

  9.00                   + Krzysztof Głownia w 9 r. śm.

11.00                  W intencji Parafii.                                                        

15.00                  + Józef Perończyk, Maria ż., Józef syn.

Wielki PONIEDZIAŁEK     21.3. 2016

     7.00                +   Anna Piegza, Jan m.       

   18.00               + Władysław Ziajka.                                                                                                         

Wielki WTOREK     22.3. 2016

  7.00                   +   Rozalia Rychlik w 1 r. śm., Edward m.                                                        

18.00                  + Franciszek Paw.                                                        

Wielka   ŚRODA      23.3. 2016

  7.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od rodziny Leśniaków).

18.00                  + Józefa (ona) Jarczyk, Józef Jarczyk.                                                                  

Wielki CZWARTEK     24.3. 2016

   18.00               Dziękcz. za ustanowienie Najświętszego Sakramentu – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                          

1 8.00                  +   Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                     

Wielki  PIĄTEK        25.3. 2016 

18.00                     Liturgia Męki Pańskiej                                           

Wielka SOBOTA    26.3. 2016

 1 8.00                W intencji Parafii.      

18.00                   + Waleria Hajduk, Jan m., Maksymilian i Jan synowie, Stanisława i Rozalia córki.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 27.3. 2016 

  7.00                   + Rozalia Kulawik, Władysław m. i zm. Rodzice.

  9.00                   + Józef Soboń, Janina ż., i zm. Rodzice.

11.00                  + Stefan Mazgaj w r. śm., Franciszka ż., i ich zm. Rodzice.                                                      

15.00                  + Julian Turaczyk w r. śm. Władysława ż.