Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 27.03.2016 – Wielkanoc

Ogłoszenia parafialne – (27.3.2016 r.).

  1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem.
  2. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
  3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka
    z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, wszystkie złożone ofiary oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  5. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego. W sobotę odwiedziny chorych z posługa sakramentalną o godz. 8.00.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Również w niedzielę 3. marca zapraszamy dzieci z klasy III SP przygotowujące się do Komunii Świętej na Msze św. o godz. 15.00. Po Mszy poświęcenie książeczek i spotkanie z rodzicami.
  7. Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła. Zebrano 3521 zł.
  8. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z  ul. Piaskowej 2,4,6,8,10,17,19,12,14, 21 i 23 czyli od Pań. Dalke do Pań. Łąckich.

 

Intencje Mszalne od 27.3.2016 do 3.4.2016 r.

Niedziela  – 27.3. 2016- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 

  7.00                   + Rozalia Kulawik, Władysław m. i zm. Rodzice.

  9.00                   + Józef Soboń, Janina ż. i zm. Rodzice.

11.00                  + Stefan Mazgaj w r. śm., Franciszka ż., i ich zm. Rodzice.                                                        

15.00                  + Julian Turaczyk w r. śm. Władysława ż.

 PONIEDZIAŁEK Wielkanocny    28.3. 2016

     7.00                +   Józef Węgrzyn, Józefa ż.

     9.00                + Józef Kowalski w r. śm. i zm. Rodzice.

   11.00               W intencji Parafii.

   15.00               O zdrowie i bł. Boże dla Magdaleny w 1 r. urodzin.                                                                                                         

 WTOREK     29.3. 2016

  7.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od rodziny Muchów).                                                   

18.00                  + Czesława (ona) Szpak.                                                        

 ŚRODA      30.3. 2016

  7.00                   +   Jan Kulczyk  (od rodziny Dudek i Mądrzyk).

18.00                  + Jan Ciura w r. śm., zm. Rodzice, Zofia Buzdygan.                                                                  

 CZWARTEK     31.3. 2016

   7.00                  +   Ferdynand Niemczyk  (od Czesława Pierzynki z rodz.).                                                                                                                                           

1 8.00                  O bł. Boże dla Renaty i Józefa w 30 r. śl.                                                    

  PIĄTEK        1.4. 2016 

   7.00                  +   Józefa (ona) Niechwiej  (od bratanicy Grażyny z rodz.).

18.00                   +   Jan Kulczyk  (od Leszka Głowni z rodz.).

                                                                                     SOBOTA    2.4. 2016

   7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od wnuka Kamila).       

18.00                   O zdrowie i bł. Boże dla Bernardyny.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3.4. 2016 

  7.00                   O miłosierdzie Boże i opiekę Maryi nad naszymi rodzinami.

  9.00                   + Julia Rychlik i Jan m.

11.00                  + Tomasz Taborski w 7 r. śm.                                                        

15.00                  + Szczepan Hajduk, Waleria ż., Stanisława córka.