Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 3.04.2016

Ogłoszenia parafialne – (3.4.2016 r.).

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje przyjęcia Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku pod chórem.
  3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
  4. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  5. W najbliższa niedzielę po każdej Mszy św. młodzież z Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 będzie udzielała informacji związanych z tym wielkim wydarzeniem. Punkt informacyjny będzie przy grocie Matki Bożej.

 

 W TYM TYGODNIU PATROMNUJĄ NAM:

7 IV – św. Jan Chrzciciel de la Salle, gorliwy duszpasterz wśród ubogich.

  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z  ul. Piaskowej nr. 11,13,15,5,3,1,7 i ul. Brzozowej nr. 6,14,12,10,8,2 czyli od Pań. Gaudynów do Pań. Mądrzyków.

Intencje Mszalne od 3.4.2016 do 10.4.2016 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3.4. 2016 

  7.00                   O miłosierdzie Boże i opiekę Maryi nad naszymi rodzinami.

  9.00                   + Julia Rychlik i Jan m.

11.00                  + Tomasz Taborski w 7 r. śm.                                                        

15.00                  + Szczepan Hajduk, Waleria ż., Stanisława córka.

  PONIEDZIAŁEK 4.4. 2016

     7.00                O zdrowie i bł. Boże w 60 r. ur.

   18.00               + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                                                         

 WTOREK     5.4. 2016

  7.00                   +   Jan Kulczyk  (od rodziny z Wadowic).                                                   

18.00                  + Stanisław Głownia – od Mamy.                                                        

 ŚRODA      6.4. 2016

  7.00                   +   Józefa (ona) Niechwiej  (od wnuka Piotra z rodz.).

18.00                  + Władysława Dudka w 2 r. śm. Stanisław m.                                                                  

 CZWARTEK     7.4. 2016

   7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od rodz. Chlebowskich).                                                                                                                                           

1 8.00                +   Zofia Szarek  (od chrześnicy Janiny.).

                                                

  PIĄTEK        8.4. 2016 

   7.00                  +   Stanisław Węgrzyn, Genowefa ż., zm. Rodzice.

18.00                   Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Marka w 50 r. urodzin.

  SOBOTA    9.4. 2016

   7.00                  +   Stanisław Bachowski w 9 r. śm.       

18.00                   O bł. Boże dla Stanisławy w 85 r. ur.

Niedziela  – 10.4. 2016 

  7.00                   + Józef i Anna Taborscy.

  9.00                   + Stanisława (ona) Michalska w r. śm.

11.00                  + Rajnold Manzel.                                                        

15.00                  + Joanna Kulawik, Bronisław m. i ich zm. Rodzice w 5 r. śm.