Ogłoszenia parafialne 30.10.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (30.10.2016 r.).

1. Obchodząc dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego dziękujemy Bogu za naszą świątynię. Miłosiernemu Bogu polecamy wszystkich, którzy ją wznosili, upiększali oraz Was Wszystkich modlących się w tym domu Bożym.
  1. Dziś i jutro jeszcze zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

1. We wtorek, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz. 14.00 procesja na cmentarzu połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. O godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy na cmentarzu za zmarłych Parafian. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich świętych w poniedziałek od godz. 16.00.
  1. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się w sposób szczególny za tych, którzy oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem w czyśćcu. W dzień zaduszny o godz. 9.00 będzie Msza św. w kaplicy na cmentarzu za dusze wszystkich naszych bliskich zmarłych.
  1. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
  1. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów;
  • w piątek – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa; spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Piątek na Msze św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z rodzicami z klasy II i III Gimnazjum oraz z klas pierwszych szkoły średniej. Będzie to pierwsze spotkanie formacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami w kościele.
  • w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 pierwszosobotnie nabożeństwo oraz modlitwa różańcowa. O godz. 8.00 odwiedzimy naszych chorych w domach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 XI w piątek – św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu.
  1. Miłosiernemu Bogu polecamy ś.p. Stefana Laska, którego pogrzeb był w sobotę.

Intencje Mszalne od 30.10.2016 do 6.11.2016 r.

Niedziela  – 30.10. 2016

7.00                   +  Maria Bajerska w 4 r. śm.

9.00                   + Roman Michalski w 2 r. śm.

11.00                  + Józef Szpila, Olga ż., Natalia wnuczka.

15.00                  1. +  Piotr Janarek, Julia ż., Jan syn.2. + Józef Rożnawski, Waleria ż., Antoni syn.

PONIEDZIAŁEK  31.10. 2016

7.00                   +  Wiesław Jarczyk   (od Alojzego Głowni z rodz.).

17.00                  +  Czesław Halbina   (od sąsiadów: Marii Jarczyk, Krystyny Hajduk i Beaty Adamczyk).

WTOREK     1.11. 2016 – Wszystkich Świętych

7.00                   +  Władysław Filipek w 12 r. śm.

9.00                     +  Jan Lizończyk   (od Korpałów z rodz.).

11.00                  +  Józef Węgrzyn, Józefa ż., Stanisław Węgrzyn, Genowefa ż., Władysława (ona) Perończyk.

15.00                  Za zmarłych z naszej parafii.

ŚRODA      2.11. 2016 Wszystkich wiernych zmarłych.

7.00                    +  Czesław Halbina   (od Jerzego Rożnawskiego z rodz.).

9.00                       Za zmarłych z naszej parafii.

17.00                    +  Wiesław Jarczyk   (od Jerzego Węgrzyna).

CZWARTEK     3.11. 2016

7.00                  +  Stefania Gąsiecka   (od wnuków: Witka i Jagody oraz Kamilki z rodz.).

17.00                  +  Józefa (ona) Domagała w r. śm., Józef mąż, Jan i Bolesław – synowie.

PIĄTEK        4.11. 2016

7.00                   +  Wiesław Jarczyk   (od cioci Stanisławy Jarczyk).

17.00                  +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

SOBOTA    5.11. 2016

7.00                  +  Jan i Stefania Szymańscy, Józef – brat.

17.00                  +  Stefania Piegza   (od Marii Filipek z Babic).      .

Niedziela  – 6.11. 2016.

7.00                   O miłosierdzie Boże dla zmarłych parafian i za dusze czyśćcowe – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Kazimierz Żądło i zm. Rodzice.

11.00                  Dziękcz. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Juliana w 80 r. ur.

15.00                  +  Franciszek Szpila    (od córki Teresy).