Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 6.10.2013 r.

Ogłoszenia parafialne – (6.11.2016 r.).

 1. Dzisiaj 32. Niedziela zwykła z racji pierwszej Niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu:
 • przypominamy o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Do wtorku modlimy się czytając wypominki jednorazowe.
 • dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na wypominki. W każdy trzeci czwartek miesiąca będzie Msza św. w intencji za wszystkich zmarłych polecanych Bogu w tegorocznych wypominkach.

 1. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego.
 1. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Z okazji Święta Niepodległości serdecznie zapraszamy 9 listopada tj. w środę o godz. 18.00 na 3. już wieczór pieśni patriotycznych połączonych z poezją pt. ,,Tobie śpiewamy Ojczyzno,,. Na to spotkanie zapraszamy do naszej sali teatralnej pod kościołem. W programie bogaty repertuar pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz uczestników projektu ,,MOST,,.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 XI we czwartek– św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła;
 • 11 XI w piątek– św. Marcin z Tours, biskup;
 • 12 XI w sobotę– św. Jozafat, biskup i męczennik;
 1. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta rozpoczyna się w czwartek, 10 listopada i kończy się w piątek, 18 listopada. Nowenna w  naszej parafii będzie odprawiana   przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy  wszystkich do tej modlitwy: dzieci i młodzież, rodziny i wszystkie wspólnoty parafialne.
 2. Dziękujemy za ofiary na remont dachu naszego kościoła. W październiku zebrano 15 190 zł. Tym samym łączna kwota zebranych środków na naszym koncie parafialnym przeznaczona na remont dachu kościoła wynosi 122 115 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą.
 1. Miłosiernemu Bogu polecamy ś.p. Stanisławę Pażdzior i Marię Warchoł, których pogrzeb był w minionym tygodniu. 

Intencje Mszalne od 6.11.2016 do 13.11.2016 r.

Niedziela  – 6.11. 2016

    7.00                 O miłosierdzie Boże dla zmarłych parafian i za dusze czyśćcowe – od Róż Różańcowych.

  9.00                   + Kazimierz Żądło i zm. Rodzice.

11.00                  Dziękcz. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Juliana w 80 r. ur.                                                  

15.00                  +  Franciszek Szpila    (od córki Teresy z mężem).     

PONIEDZIAŁEK  7.11. 2016   

  7.00                   +  Wiesław Jarczyk   (od rodz. Słowików i Warzechów).

17.00                  +  Jan Lizończyk   (od Nowakowej).   

WTOREK     8.11. 2016

  7.00                   +  Stefania Piegza   (od Grażyny Solarz).

17.00                  +  Rozalia Głogowska   (od syna Wojciecha z rodz.).

ŚRODA      9.11. 2016

   7.00                    +  Stefania Piegza   (od Janiny i Stanisława Warchoł).

17.00                    +  Rozalia Głogowska   (od syna Franciszka z rodz.).                                                     

CZWARTEK     10.11. 2016

   7.00                  +  Wiesław Jarczyk   (od rodz. Radzichowskich).     

17.00                  +  Stanisław Buzdygan i zm. Rodzice.                                                                   

PIĄTEK        11.11. 2016

  7.00                   +  Helena Urbańczyk.   

17.00                  +  Jan Woskowicz, Maria ż., i zm. Rodzice.

SOBOTA    12.11. 2016

   7.00                  +  Karolina Kowalska, Jan m.   

17.00                   + Adam Bruzda.                                                        

Niedziela  – 13.11. 2016.

  7.00                   + Stanisław Mazgaj i Józefa ż.

  9.00                   Dziękcz. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Marii i Stanisława w 55 r. ślubu.                                                  .

11.00                  + Stanisław Koczur i zm. Rodzice.

15.00                  + Irena Gąska w 2 r. śm., i zm. Rodzice.