Ogłoszenia parafialne 11.12.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (11.12.2016 r.).

1. Dzisiejszą trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  3. Dziękujemy wolontariuszom naszego Parafialnego Zespołu Caritas za  udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali ,,dar serca,, w postaci produktów żywnościowych oraz środków czystości. Także dzisiaj w naszym kościele są wystawione kosze na żywność. Zebrane produkty  zostaną  przekazane rodziną naszej parafii.
  4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  6. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia.
  7. Wspólnota D.O.M. zaprasza młodzież na spotkanie wigilijne w piątek o godz. 19.00 w salce na plebani.
  8. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowanie w sobotę. Grupa dziewcząt o godz. 10.00, grupa chłopców o godz. 11.00

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII we wtorek – św. Łucja, dziewica i męczennica;
  • 14 XII w środę – św. Jan od Krzyża, prezbiter.
  1. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Rozalii Gorlińskiej. Prośmy miłosiernego Boga o łaskę zbawienia wiecznego dla Niej.

Intencje Mszalne od 11.12.2016 do 18.12.2016 r.

Niedziela  – 11.12. 2016

7.00                   + Maria Mazgaj, Franciszek mąż, Helena i Józefa – córki.

9.00                   + Józef Soboń, Janina ż. i zm. Rodzice.

11.00                  +  Feliks Chlebowski w r. śm.

15.00                  + Władysław Gąska, Wiktoria ż., Zygmunt, Władysław i Józef – synowie.

PONIEDZIAŁEK  12.12. 2016

7.00                   +  Stefania Gąsiecka   (od rodz. Pająków i Szpilów).

17.00                  +  Stefania Piegza   (od sąsiadów Kowalskich).

WTOREK     13.12. 2016

7.00                   +  Maria Druzgała   (od siostry Anny).

17.00                  +  Rozalia Głogowska   (od siostry Julii z rodz.).

ŚRODA      14.12. 2016

7.00                    +  Jan Hajduk, Waleria żona.

17.00                    +  Krystyna Biel   (od Haliny Gaudyn).

CZWARTEK     15.12. 2016

7.00                  +  Za zmarłych polecanych Bogu w tegorocznych wypominkach.

17.00                   +  Bogusława Malatyńska i Stanisława Niechwiej   (od syna Pawła z żona Magdaleną).

PIĄTEK        16.12. 2016

7.00                   +  Rozalia  Szpila    (od rodziny Drzymałów).

17.00                  W intencji Bogu wiadomej.

SOBOTA    17.12. 2016

7.00                  + Genowefa i Jan Węgrzyn   (od wnuka Marka z rodz.).

17.00                  + Honorata Janarek, Franciszek m., Stanisława córka, Alfred zięć.

Niedziela  – 18.12. 2016.

7.00                   + Eugeniusz, zmarli Rodzice, Rozalia córka.

9.00                   + Roman Biel, Józefa żona.

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Igora w 2 r. urodzin.