Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 18.12.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (18.12.2016 r.).

  1. Dzisiaj czwarta i ostatnia niedziela adwentu. Przed naszym kościołem kiermasz świąteczny przygotowany przez Stowarzyszenie Kostka, Radę Rodziców naszej szkoły oraz dzieci ze scholii. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. W wigilię ostatni raz odprawimy roraty o godz. 7.00 i będziemy się modlić za wszystkich zmarłych parafian w roku 2016. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
  5. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w środę w godz. od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.00. Spowiedź dzieci z klasy IV-VI od godz. 9.45 do 10.00. Dziękujemy Dyrekcji naszej Szkoły za umożliwienie dzieciom skorzystania z sakramentu pojednania. W środę o godz. 12.00 odwiedzimy osoby chore i samotne z posługa sakramentalną. Adresy chorych prosimy zgłaszać dzisiaj w zakrystii.
  6. W zakrystii do nabycia opłatki oraz świece Caritas.
  7. Na stronie internetowej naszej parafii został zamieszczony plan kolędy, którą rozpoczniemy we wtorek 27. stycznia.

Intencje Mszalne od 18.12.2016 do 25.12.2016 r.

Niedziela  – 18.12. 2016

  7.00                   + Eugeniusz, zmarli Rodzice, Rozalia córka.                                                 

  9.00                   + Roman Biel, Józefa żona.                                                  

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Igora w 2 r. urodzin.                                     

PONIEDZIAŁEK  19.12. 2016   

  7.00                   +  Stefania Gąsiecka   (od Ziajków z rodz. ).

17.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Antosia w 1 r. ur.

WTOREK     20.12. 2016

  7.00                   +  Stefania Piegza    (od Piegzowej).

17.00                  +  Józef Perończyk   (od brata Jana  z rodz.).

ŚRODA      21.12. 2016

   7.00                   +  Maria Druzgała   (od chrześnicy Haliny z rodz.).   

17.00                    +  Tomasz Taborski i zm. Rodzice.

CZWARTEK     22.12. 2016

   7.00                  +  Bogusława Malatyńska i Stanisława Niechwiej   (od Kazimierza i Zofii Szpila).

17.00                   +  Krystyna Biel   (od wnuczki Weroniki).

 PIĄTEK        23.12. 2016

  7.00                   +  Jan Toka w r. śm.                                                    

17.00                  + Józef Jarek w r. śm.

SOBOTA    24.12. 2016 – Wigilia Bożego Narodzenia.

   7.00                  ++ Za zmarłych parafian w roku 2016.

   7.00                  + Jan Lizończyk   (od rodziny Szpilów i Cyganów).                                                

Niedziela  – 25.12. 2016. – Boże Narodzenia.

  PASTERKA    1. + Ks. Proboszcz Stanisław Stopk

2.  W intencji Parafii.

  7.00                   +  Stanisław Wątroba    (od górników z Kwaczały).                                                   

  9.00                   + Jan Kulawik, Jadwiga ż., Jan syn.                                                  

11.00                  + Franciszek Saługa, Józefa ż., Maria córka.

15.00                  +  Maria Druzgała  (od rodz. Wacławików z Sierszy).