Ogłoszenia parafialne 16.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (16.4.2017 r.).

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
  2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, wszystkie złożone ofiary oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  4. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 22 kwietnia w sobotę. Koszt 10 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  1. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

Intencje Mszalne od 16.4.2017 do 23.4.2017 r.

Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  – 16.4. 2017

7.00                   +  Anna Mazgaj, Józef mąż, Irena córka, Józef syn.

9.00                   + Stefan Mazgaj w 18 r. śm., Franciszka żona.

11.00                  + Stanisława (ona) Michalska w r. śm.

15.00                  +  Jan Mazgaj w r. śm.

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY 17.4. 2017

7.00                 +  Józef Rożnawski, Maria żona, Franciszek i Alfred – synowie, Maria córka.

9.00                   Dziękczynna w 50 r. urodzin z prośbą o zdrowie i bł. Boże.

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                   +  Józef Buzdygan w r. śm.

WTOREK     18.4. 2017

7.00                + Julia Dębska (od syna Zdzisława z rodz.).

18.00                + Maria Ciura w r. śm., Franciszek mąż i zm. Rodzice.

ŚRODA      19.4. 2017

7.00               + Antonina Chachuła (od wnuka Sebastiana).

18.00               + Jan Wątroba, Jan i Piotr Janarek, Julia Janarek.

CZWARTEK     20.4. 2017

7.00                 + Roman Kosek (od córki z rodz.).

18.00                + Stanisława (ona) Jarczyk (od I Róży Kobiet).

PIĄTEK        21.4. 2017

7.00                 + Stanisław Wątroba  (od rodziny Kurzańskich).

18.00                   + Stanisław Głownia (od żony Stanisławy).

SOBOTA    22.4. 2017

7.00                 + Józefa (ona) Mazgaj, Wincenty mąż, Jan syn.

18.00                 Dziękczynna w 30 r. ślubu z prośbą o zdrowie i bł. Boże.

Niedziela  – 23. 4. 2017 – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

7.00                   +  Jan Mazgaj, Józefa żona.

9.00                   + Stanisława (ona) Bachowska w r. śm.

11.00                  + Irena Szpila w 1 r. śm.

15.00                  +  Jan i Maria Jochymek w r. śm.