Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 23.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (23.4.2017 r.).

  1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Bartosza Olcoń oraz Jego Rodziców prosząc dla Niego o zdrowie i szczęśliwe operacje. Ofiary na ten cel  zbierają wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas po każdej Mszy św. Wszystkim wspierającym Dawida serdecznie dziękujemy.
  2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Będziemy się modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  4. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej – sobota, 29 kwietnia. Św. Jan Paweł II w roku 1999 ustanowił ją patronką Europy.
  1. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  1. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesja wokół naszego kościoła.
  2. Spotkanie wszystkich osób odpowiedzialnych za przygotowanie III Pikniku Parafialnego w piątek o godz. 20.00 na plebani.
  3. Katecheza dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania w sobotę. O godz. 10.00 grupa dziewcząt i o 11.00 grupa chłopców. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy będzie spotkanie i omówienie przygotowań do tej uroczystości. Prosimy wszystkich o obecność.
  4. W piątek w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Stanisławy Ciura. Polećmy Ją i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje Mszalne od 23.4.2017 do 30.4.2017 r.

Niedziela MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  – 23.4. 2017

  7.00                   +  Jan Mazgaj, Józefa żona.                                                                                                                    

  9.00                   + Stanisława (ona) Bachowska w r. śm.                                                  

11.00                  + Irena Szpila w 1 r. śm.

15.00                  +  Jan i Maria Jochymek w r. śm.                                                                                             

 PONIEDZIAŁEK  24.4. 2017   

    7.00                 + Rozalia Głogowska (od bratanicy Teresy  z rodz.).   

18.00                  + Bogusława Malatyńska i Stanisława Niechwiej (od rodziny Bogacz z Bolęcina).   

 WTOREK     25.4. 2017

     7.00                + Krystyna Biel (od rodziny Soboń i Pierzchałów).   

  18.00                  + Genowefa Węgrzyn (od rodziny Seremaków z Okleśnej).       

 ŚRODA      26.4. 2017

      7.00               + Rozalia Szpila (od rodziny Jarczyków z Rozkochowa).     

   18.00                 + Jan Lizończyk (od wnuczek: Marty, Kingi i Glorii).        

 CZWARTEK     27.4. 2017

    7.00                 + Wacław Buzdygan (od siostry  z rodz.).         

  18.00                + Roman Kosek (od syna Andrzeja z rodz.).   

     PIĄTEK        28.4. 2017             

    7.00                 + Józef Szpila  (od brata Antoniego z rodz.).            

18.00                  + Stanisława (ona) Jarczyk (od Stanisławy Lizończyk).   

 SOBOTA    29.4. 2017

    7.00                 + Józef Perończyk (od chrześniaka Janusza  z rodz.).              

 18.00                  Dziękczynna w 40 r. ślubu Zuzanny i Józefa z prośbą o zdrowie i bł. Boże.                                                             

Niedziela  – 30. 4. 2017

  7.00                   +  Janina Łapuszek, Szczepan mąż w r. śm.                                                                                                                    

  9.00                   + Zofia Zyznawska.                                                  

11.00                  Dziękczynna w 6 r. ślubu Marty  i Mateusza z prośbą o zdrowie i bł. Boże.        

15.00                  + Stefania Pierzynka w r. śm., Albin mąż.