Ogłoszenia parafialne 2.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (2.4.2017 r.).

1. W piątą niedzielę wielkiego postu zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży. Dziękujemy za żywność i środki czystości ofiarowane dla rodzin naszej parafii.  W sobotę wszystkie dary  zostały  przekazane rodziną.
  2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa drogi krzyżowej.
  4. W piątek zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. O godz. 19.30 Msza św. i o 19.45 wyruszymy do Klasztoru w Czernej.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godz. 11.00 ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować uroczystą procesję – Marsz dla Jezusa. Przygotujmy zatem palmy. Po Mszy św. konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
  6. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 17.00. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa o 18.00 Msza św. pierwszopiątkowa.
  8. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy w wielką środę 12 kwietnia o godz. 9.00. prosimy zgłaszać adresy.
  9. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas.
  1. Dzieci z naszej parafii przygotowały bukszpan, baranki pieczone oraz babki wielkanocne na stół świąteczny. Będzie je można nabyć w przyszłą niedzielę przed kościołem po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00
  2. W piątek był pogrzeb ś.p. Stanisławy Kuciel.
  3. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 22 kwietnia w sobotę. Koszt 10 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

Intencje Mszalne od 2.4.2017 do 9.4.2017 r.

Niedziela  – 2.4. 2017

7.00                   +  Jan Węgrzyn   (od wnuka Szymona  z rodz.).

9.00                   + Henryk Pietrykowski.

11.00                  + Józef Jarczyk, Antonina żona, Józef i Wiesław – synowie.

15.00                  +  Julian Turaczyk w r. śm., Władysława żona.

PONIEDZIAŁEK  3.4. 2017

7.00                  +  Rozalia Szpila    (od chrześnicy Renaty z rodz.).

18.00                 +  Józef Węgrzyn, Józefa żona, zmarli Rodzice.

WTOREK     4.4. 2017

7.00                +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

18.00                + Tomasz Taborski w 8 r. śm., Władysława żona.

ŚRODA      5.4. 2017

7.00               O zdrowie dla Adolfa.

18.00               + Tomasz Taborski w 8 r. śm.

CZWARTEK     6.4. 2017

7.00                +  Rozalia Głogowska   (od rodz. Pająków z Babic).

18.00                Dziękcz. w 15 r. śl. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Jolanty i Dominika.

PIĄTEK        7.4. 2017

7.00                  +  Bogusława Malatyńska  (od Jerzego Bachowskiego z rodz.).

18.00                  +  Jan Węgrzyn     (od wnuka Jakuba z rodz).

19.30                  +  Krystyna Biel     (od KGW z Kwaczały).

SOBOTA    8.4. 2017

7.00                  +  Jan Lizończyk   (od rodz. Drabiów i kuzynów Franka i Staszka Szpila z rodz.).

18.00                 + Tomasz Taborski w 8 r. śm., Władysława żona.

Niedziela  – 9. 4. 2017 – Niedziela Męki Pańskiej.

7.00                   +  Czesław Szustak, Genowefa żona.

9.00                   + Stanisław Bachowski w 10 r. śm.

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  +  Joanna Kulawik, Bronisław mąż i zm. Rodzice.